portal osiedli, dzielnic i miast

Lublin Miasteczko Wikana - Forum

Pogaduchy z sąsiadami - bez wychodzenia z domu!
Primary Navigation


FAQFAQ    SzukajSzukaj    ProfilProfil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości    RejestrujRejestruj    ZalogujZaloguj   
www.MojeOsiedle.pl » Miasteczko Wikana - sprawy osiedlowe » Forum » Bloki B7 i B11
Napisz nowy temat Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat     

Bloki B7 i B11

Idź do strony Poprzednia    1, 2, 3 ... 13, 14, 15     Odpowiedz do tematu    
Autor Wiadomość
picia_2003 
   

Stały bywalec


Dołączył: Pon Kwi 11, 2011 11:16
Posty: 61
Skąd: może kiedyś Lublin

PostWysłany: Pią Lip 27, 2012 0:00    Temat postu: Re: Bloki B7 i B11

K223344 napisał:
Witam,
Dziękuję bardzo za informacje dotyczące usterek i rozmów z deweloperem. Super, że pojęliście takie kroki - właśnie takich ludzi nam trzeba w Zarządzie. Co do firmy sprzątającej to faktycznie jakaś porażka. Jest strasznie brudno. U mnie na klatce jak zamiatają to nawet wycieraczki nie podniosą tylko dookoła przesuną szczotką, a balustrada jest taka brudna, że jak jutro nie będzie wytarta to sam to zrobię, bo aż się wstydzę jak moim znajomi przychodzą i mówią mi, że strasznie brudna jest poręcz. Już wcześniej na forum zwracałem uwagę na ten problem. Jak najszybciej musimy zgłosić do TBS aby rozwiązali z nimi umowę i zaproponowali nową firmę. Moi znajomi mieszkają w B-11 (Kasztelańska 31) i tam jest ok, może warto podpytać o tą firmę?



Witam. Mam mieszkanie w 11 tzn. Kasztelańska 31 i jestem póki co zadowolony z obsługi. Widać, że jest sprzątane pomimo prowadzonych ciągle remontów mieszkań. Uzyskałem również informacje, że wszystkie klatki mają być w najbliższym czasie umyte specjalnym środkiem aby zmyć z naszych ciemnych i bardzo trudnych w utrzymaniu płytek resztki po budowie. Garaż myty na bieżąco, śmieci wywożone, trawa koszona. Moim zdaniem zarządca - Wikana sprawdza się pomimo wcześniejszych sygnałów na tym forum o ich opieszałości . Dziwi mnie również fakt narzekania mieszkańców bloku przy Limbowej? Przecież zmieniliście od razu (bez dania szansy Wikanie) zarządce - podobno na lepszego??? Mieliście dobrze a chcieliście lepiej (a może taniej?) to macie jak macie więc teraz nie narzekajcie.
picia_2003 
   

Stały bywalec


Dołączył: Pon Kwi 11, 2011 11:16
Posty: 61
Skąd: może kiedyś Lublin

PostWysłany: Pią Lip 27, 2012 0:35    Temat postu: Re: Bloki B7 i B11

K223344 napisał:
gospodarz10 napisał:
W ostatnich dniach zarządca bloków przy ul. Relaksowej 6 i 8 zwrócił sie z zapytaniem do zarzadcy bloków przy ul. Limbowej 3 i Kasztelańskiej 31 o możliwość wspólnego ogrodzenia naszego osiedla.Możliwe jest pokrycie części kosztów przez dewelopera.Proszę o poruszenie tej sprawy na najbliższym zebraniu.


Nie wiem co nam da takie ogrodzenie, jak ludziom trudno jest nacisnąć jeden guzik w pilocie aby bramę garażową zamknąć. Uważam, że to niepotrzebny koszt i jest to trudne do zrealizowania, mamy przecież służebność przychodu i przejazdu na działkach Relaksowej 6 i 8, Kasztelańskiej 31. Uważam, że nie powinniśmy wyrazić zgody aby się ogrodzili, bo na pewno nie będziemy mieli wstępy chociażby na plac zabaw. Ja się nie zgodzę, bo to i tak się nie sprawdzi, wydamy tylko pieniądze. chyba, że na wjeździe postawimy budkę z Panem ochroniarzem, który 24 h na dobę będzie nas wszystkich legitymował i sprawdzał nr rejestracyjne samochodów.


Sąsiedzie K223344. Mam nadzieję, a raczej jestem pewien, że jesteś jednostką która myśli w ten sposób. Ogrodzenie jest niezbędne aby nasze ciężko zarobione i zainwestowane w mieszkanie (i nie tylko - plac zabaw, ławki, trawnik itp.) pieniądze nie poszły w błoto.
Po pierwsze: będzie o wiele bezpieczniej - sam płot daje już jakieś poczucie bezpieczeństwa. Oczywiście, że można też wynająć firmę ochroniarską, czemu nie.
Po drugie: pozbędziemy się nieproszonych gości, np: na placu zabaw. Będzie ciszej i nie będzie nic zniszczone.
Po trzecie: Twoje mieszkanie nabierze na wartości - będzie usytuowane na zamkniętym osiedlu.
Mógłbym tak jeszcze długo wymieniać ale po co - wystarczy już tylko dodać, że do tej nieskromnej inwestycji podobno chce nam się dołożyć deweloper - nie skorzystanie z takiej okazji byłoby bezdenną głupotą!!!

Jeżeli chodzi o prawa przechodu. Po to właśnie ogrodzone miałaby być wszystkie bloki (punktowce i 2 duże - patrz posty powyżej) aby tych praw nie łamać. Chciałbym zauważyć o istnieniu obecnie takich cudów jak np: karty chipowe (koszt kilka złotych) - ktoś kto posiada prawo przechodu dostaje taką i już ma prawo przechodu - teren nie musi być otwarty.

I jeszcze istotnie dosyć drażliwa kwestia zamykania garażu. Również uważam, że raczej powinien być zamykany. Jednakże przyznam się szczerze, że sam kilka razy zapomniałem go zamknąć. Poza tym podczas, gdy włączony jest ten nieszczęsny alarm w garażu, brama sama się podnosi. Wydaje mi się jednak, iż istnieje racjonalny sposób aby ten problem ograniczyć do minimum. Z tego co widziałem, zainstalowana jest tam elektronika Hormana. Wystarczy poprosić zarządcę o przeprogramowanie sterownika aby sam zamykał bramę po kilku minutach i już po kłopocie Very Happy .
Podobnie można zaprogramować w przyszłości wszystkie bramy i furtki w planowanym ogrodzeniu. W końcu mamy ten XXI wiek Rotfl
ramzes1982 
   

Nowy na forum


Dołączył: Sob Lip 28, 2012 9:06
Posty: 3
Skąd: Lublin

PostWysłany: Sob Lip 28, 2012 9:20    Temat postu: Re: Bloki B7 i B11

Cytat:
picia_2003 napisał:
Witam. Mam mieszkanie w 11 tzn. Kasztelańska 31 i jestem póki co zadowolony z obsługi. Widać, że jest sprzątane pomimo prowadzonych ciągle remontów mieszkań. Uzyskałem również informacje, że wszystkie klatki mają być w najbliższym czasie umyte specjalnym środkiem aby zmyć z naszych ciemnych i bardzo trudnych w utrzymaniu płytek resztki po budowie. Garaż myty na bieżąco, śmieci wywożone, trawa koszona. Moim zdaniem zarządca - Wikana sprawdza się pomimo wcześniejszych sygnałów na tym forum o ich opieszałości . Dziwi mnie również fakt narzekania mieszkańców bloku przy Limbowej? Przecież zmieniliście od razu (bez dania szansy Wikanie) zarządce - podobno na lepszego??? Mieliście dobrze a chcieliście lepiej (a może taniej?) to macie jak macie więc teraz nie narzekajcie.



Nie wiem skąd masz informację o zmianie zarządcy przez wspólnotę Limbowa 3? Nie było podjętej uchwały w tym przedmiocie i nadal zarządcą jest Wikana. Co do poziomu zadowolenia z jego usług to dopiero po licznych interwencjach zarządu wspólnoty następuje sukcesywne naprawianie usterek. Jeżeli chodzi o firmę sprzątającą to faktycznie nie jesteśmy zadowoleni z jej usług.
picia_2003 
   

Stały bywalec


Dołączył: Pon Kwi 11, 2011 11:16
Posty: 61
Skąd: może kiedyś Lublin

PostWysłany: Sob Lip 28, 2012 22:14    Temat postu: Re: Bloki B7 i B11

Och, jeżeli tak jest to najmocniej przepraszam. Pomyliłem chyba Limbową z Bartniczą i Relaksową bo oni faktycznie zmienili od razu zarządce (przynajmniej tak wynika z wcześniejszych postów). Myślę, że kwestia sprzątania jest jest kwestią najprostszą do rozwiązania. Może należałoby to zgłosić do zarządcy (zrobić jakieś zdjęcia czy coś). Myślę, iż im też zależy abyście mieli czysto...Pozdrawiam.
K223344 
   

Bywalec


Dołączył: Czw Sie 11, 2011 20:15
Posty: 33
Skąd: Lublin

PostWysłany: Pon Lip 30, 2012 21:10    Temat postu: Re: Bloki B7 i B11

I jeszcze istotnie dosyć drażliwa kwestia zamykania garażu. Również uważam, że raczej powinien być zamykany. Jednakże przyznam się szczerze, że sam kilka razy zapomniałem go zamknąć. Poza tym podczas, gdy włączony jest ten nieszczęsny alarm w garażu, brama sama się podnosi. Wydaje mi się jednak, iż istnieje racjonalny sposób aby ten problem ograniczyć do minimum. Z tego co widziałem, zainstalowana jest tam elektronika Hormana. Wystarczy poprosić zarządcę o przeprogramowanie sterownika aby sam zamykał bramę po kilku minutach i już po kłopocie Very Happy .
Podobnie można zaprogramować w przyszłości wszystkie bramy i furtki w planowanym ogrodzeniu. W końcu mamy ten XXI wiek Rotfl[/quote]

Widzisz mam Cię, robisz to co reszta nie zamykasz bramy, to samo będzie z ogrodzeniem. Pozdrawiam
Ewa3-23 
   

Nowy na forum


Dołączył: Pią Cze 22, 2012 21:19
Posty: 2
Skąd: Limbowa3

PostWysłany: Pon Sie 06, 2012 14:05    Temat postu: Re: Bloki B7 i B11

Witam Sąsiadów,
chcę poinformować, że wypowiedzieliśmy umowę firmie sprzątającej i zawrzemy nową.
Jeśli chodzi o ogrodzenie, to jeszcze nie spotykaliśmy się z zarządami wspólnot, bo czekamy na wycenę takiej inwestycji. Jeśli będziemy znali kwotę, to możemy się zastanawiać czy chcemy i jakie mamy możliwości.

Chce tez odpowiedzieć wszystkim, którzy zwracali się Zarządu z propozycjami instalacji dodatkowych zamków itp. Otóż proszę Państwa nie mamy pieniędzySmile Niestety nasze konto jest puste, a nawet ze sporym debetem. Jeśli nie będziemy wszyscy płacili regularnie, to stać nas będzie tylko na odsetki karne.
Planujemy walne zebranie 30 albo 31 sierpnia. Wtedy przedyskutujemy kwestie windykacji, ogrodzenia i sprzątania oraz usterek, naliczanie opłat itp.Chciałabym zwrócić waszą uwagę na zamykanie garaży i drzwi wejściowych. Znowu powtórzyła się seria włamań do piwnic. Raczej była to dewastacja niż kradzieże, ale zwracajcie uwagę na osoby kręcące się po garażu. I nawet chwilowe niezamknięcie bramy pozwala na łatwy dostęp do piwnic.
qazwsx79 
   

Zaglądajacy


Wiek: 44
Dołączył: Sob Lut 04, 2012 13:43
Posty: 20
Skąd: lublin

PostWysłany: Pią Sie 10, 2012 15:14    Temat postu: Re: Bloki B7 i B11

mam do wynajęcia miejsce postojowe w bloku na Kasztelańskiej 31, wiadomość na priva
MBK_76 
   

Bywalec


Dołączył: Wto Maj 15, 2012 23:05
Posty: 27
Skąd: Lublin

PostWysłany: Pią Mar 29, 2013 21:50    Temat postu: Re: Bloki B7 i B11

Jestem zainteresowany zakupem, ewentualnie wynajmem miejsca parkingowego przy kasztelańskiej 31. rbrtklg@gmail.com
MBK_76 
   

Bywalec


Dołączył: Wto Maj 15, 2012 23:05
Posty: 27
Skąd: Lublin

PostWysłany: Pią Kwi 12, 2013 9:36    Temat postu: Re: Bloki B7 i B11

http://www.youtube.com/watch?v=HZrF9cZsgd0 no coments
MBK_76 
   

Bywalec


Dołączył: Wto Maj 15, 2012 23:05
Posty: 27
Skąd: Lublin

PostWysłany: Nie Cze 23, 2013 21:23    Temat postu: Re: Bloki B7 i B11

dla zainteresowanych... podaję link https://www.dropbox.com/sh/g51creq1ytzynz5/-fseanxX1Q

jutro te fotki zanoszę do wikany
bolt02 
   

Zaglądajacy


Dołączył: Pią Mar 15, 2013 23:10
Posty: 12
Skąd: Lublin-Willowa

PostWysłany: Pon Cze 24, 2013 10:36    Temat postu: Re: Bloki B7 i B11

WITAM SĄSIADÓW
Dawno nie zaglądałam na forum i dzisiaj przejrzałam fotki z usterkami w bloku i w garażu przy ul.Kasztelańskiej 31, przyznam, że jestem mocno zbulwersowana tym jak to wszystko wygląda!!!! Słyszałam o usterkach,
ale nie przypuszczałam,że to tak okropnie wygląda. Przecież ten blok oddany był w 2012 r., byli na przeglądzie przedstawiciele WIKANY, ludzie zgłaszali usterki i co do tej pory???, nic się nie zmieniło!!!. Naprawdę musimy nalegać aby zwołać zebranie Mieszkańców Wspólnoty i zastanowić się co dalej. Poza tym, są jeszcze inne tematy do przedyskutowania. Jeżeli zależy nam abyśmy mieli porządek w bloku oraz w garażu, a także przed blokiem ,to nie możemy być obojętni na zaistniałą sytuację!!!!
Pozdrawiam SąsiadówSmile
123ABC456 
   

Nowy na forum


Dołączył: Wto Cze 18, 2013 18:18
Posty: 4
Skąd: Lbn

PostWysłany: Pon Cze 24, 2013 17:10    Temat postu: Re: Bloki B7 i B11

Ile czasu musi jeszcze minąć i co musi się wydarzyć, żeby nasz nieudolny zarządca został odwołany? Jak jeszcze trochę poczekamy, to skończy się gwarancja na budynek, a my zostaniemy z usterkami, cieknącymi piwnicami i TBSem, który niczego nie potrafi załatwić, a z optymalizacją kosztów utrzymania budynku z ma tyle wspólnego co nic.....
Maryush 
   

Bywalec


Dołączył: Pon Gru 06, 2010 22:18
Posty: 44
Skąd: Lublin

PostWysłany: Pon Sty 06, 2014 18:05    Temat postu: Re: Bloki B7 i B11

Czy tylko ja słyszę rytmiczne stuki pochodzące z kanału wentylacyjnego (B11, kl. II)? Oszaleć można, co to jest?
Odpowiedz do tematu Strona 15 z 15 Idź do strony Poprzednia    1, 2, 3 ... 13, 14, 15
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat


 
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Możesz zmieniać swoje posty
Możesz usuwać swoje posty
Możesz głosować w ankietach

Portal www.MojeOsiedle.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników serwisu. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Copyright © www.MojeOsiedle.pl 2001-2024   Forum Dyskusyjne MOJE OSIEDLE, DZIELNICA i MIASTO
Załóż forum  |   Kontakt  |   O nas  |   Regulamin   |  Reklama