portal osiedli, dzielnic i miast

Lublin Miasteczko Wikana - Forum

Pogaduchy z sąsiadami - bez wychodzenia z domu!
Primary Navigation


FAQFAQ    SzukajSzukaj    ProfilProfil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości    RejestrujRejestruj    ZalogujZaloguj   
www.MojeOsiedle.pl » Miasteczko Wikana - sprawy osiedlowe » Forum » Blok B11 Kasztelańska 31
Napisz nowy temat Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat     

Blok B11 Kasztelańska 31

Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10    Następna     Odpowiedz do tematu    
Autor Wiadomość
Sajgon 
   

Zaglądajacy


Wiek: 39
Dołączył: Pon Wrz 26, 2011 18:10
Posty: 19
Skąd: Lublin

PostWysłany: Pon Kwi 09, 2012 19:24    Temat postu: Blok B11 Kasztelańska 31

Witam sąsiadów Very Happy mam nadzieje że wszyscy stawimy się w piątek 13-stego na zebraniu wspólnoty. Tak przy okazji jakie jest wasze stanowisko odnośnie zgody na prowadzenie sklepu żabka w lokalu usługowym numer 3. Zgodnie z załcznikiem jaki dostalem od TBS Wikana żabka ma spore wymagania. Shocked
picia_2003 
   

Stały bywalec


Dołączył: Pon Kwi 11, 2011 11:16
Posty: 61
Skąd: może kiedyś Lublin

PostWysłany: Wto Kwi 10, 2012 21:38    Temat postu: Re: Blok B11 Kasztelańska 31

Witam wszystkich. Faktycznie potrzebny był podział na Kasztelańską i Limbową, trochę tego dużo się zrobiło. Ja również otrzymałem zawiadomienie o zebraniu, niestety nie będę mógł uczestniczyć. Mam jednak nadzieję, że uchwały tam podjęte będą "mądre" i nie dacie się Państwo wmanewrować w tego typu jednostronne i wymagające oświadczenie wobec tej sieci. Wiem, że sklep spożywczy byłby potrzebny w pobliżu, ale wymagania przedłożone w oświadczeniu to chyba lekka przesada. Przede wszystkim przestrzegam przed pozwoleniem na montaż na fasadzie budynku "urządzeń niezbędnych do funkcjonowanie sklepu" W praktyce wiąże się to z montażem klimatyzatorów i chłodnic do lad chłodniczych, które niezbyt pięknie wyglądają no i przez cały czas wydają wiadome dźwięki. Z przodu - zepsują fasadę całego bloku, od podwórza będą dawać niezły koncert. Zostaje tylko dach i myślę, że jeżeli sieci zależy na założenia tu sklepu (a zależy - dużo mieszkań) to mogą troszkę więcej zainwestować i założyć profesjonalną aparaturę na dachu. Poniżej zdjęcie podglądowe podobnych urządzeń dla niewtajemniczonych.

Kolejna sprawa to brak możliwości działania w sprawie cofnięcia koncesji na alkohol. A co jeśli pod sklepem zbierać się będą menele z tanim winem, nawet nie będziemy mieli prawa głosu w tej sprawie. Jak będzie porządek to nikt nie będzie się burzył, sieć nie ma się czego bać więc i oświadczenie nie potrzebna. Natomiast musimy zostawić sobie drogę do ewentualnej interwencji w sprawie nieprawidłowości.

Ponadto sklep ma być obwieszony neonami i tabliczkami reklamowymi. I to znowu na naszej pięknej fasadzie. Nie wystarczy obkleić szyby a tablice postawić wolnostojące?? Przecież to nie hipermarket, wszyscy zainteresowani (mieszkańcy - klienci) będą doskonale wiedzieć gdzie sklep sie znajduje i nie będą potrzebowali szczególnych reklam.
Ponadto reklamy mają wisieć nieodpłatnie, czy my (wspólnota) jesteśmy Świętym Mikołajem żeby dawać prezenty. Gościu ma zarabiać, reklamując się na naszej fasadzie i to nie wiadomo jak długo??? To ja wolę powiesić reklamę komórek czy czegoś innego to chociaż prąd wspólny zapłacą za Nas. Biznes to biznes, my nie będziemy mieli zniżki w sklepie za to...
A sklep i tak powstanie, jeśli nie ten to innej sieci.

I jeszcze jedna, podobna sprawa z planowanym w naszym budynku przedszkolem. Interesuje mnie, gdzie przedszkole planuje mieć plac zabaw, bo chyba nie na naszym wspólnym, ciężko zapłaconym placu zabaw a jak już to chyba nie za darmo?? I nie myślcie, ze jestem materialistą - jestem realistą i wiem, że inne wspólnoty mają z tytułu takich właśnie wynajmów spore zyski. A w związku z tym, oszczędzają mieszkańcy, np: na kosztach wywozu śmieci czy wspólnej energii. A biznesmeni i tak wyjdą na swoje, bo koszty wynajmu wrzuca w koszty.
Pozdrawiam realistów, nie dajcie się cwaniakom na zebraniu.



Klimatyzatory 1.jpg

Klimatyzatory 1.jpg


picia_2003 
   

Stały bywalec


Dołączył: Pon Kwi 11, 2011 11:16
Posty: 61
Skąd: może kiedyś Lublin

PostWysłany: Wto Kwi 10, 2012 23:22    Temat postu: Re: Blok B11 Kasztelańska 31

Jeszcze doczytałem o ogrzewaniu. Musicie się Państwo liczyć, iż po odcięciu się tego lokalu (a potem być może następnych) horrendalne koszty konserwacji kotłowni będą dzielone na mniej lokali a wiec będą jeszcze większe dla pozostałych. Ktoś tu chce oszczędzić Waszym kosztem. Założeniem montażu takiej kotłowni (bardzo wygodnej dla użytkownika ale niezbyt taniej) zamiast piecyków w mieszkaniach , był podział na wiele mieszkań. Jeżeli będzie ich coraz mniej, będzie coraz drożej. Nie róbmy więc precedensu dla sklepu, bo później będą następni chętni.
K223344 
   

Bywalec


Dołączył: Czw Sie 11, 2011 20:15
Posty: 33
Skąd: Lublin

PostWysłany: Śro Kwi 11, 2012 12:07    Temat postu: Re: Blok B11 Kasztelańska 31

W nawiązaniu do wypowiedzi.....PICIA 2003
Ja również nie będąc materialistą przypominam ze plac zabaw jest również własnością Limbowej 3 i innych budynków wikany, więc zwrot kosztów nie wchodzi w grę. (za dużo jest chętnych do podziału) i jeżeli przedszkole będzie chciało korzystać z palcu zabaw to musi wystąpić o zgodę do wszystkich wspólnot na miasteczku, a nie tylko do Państwa bloku nr 11
qazwsx79 
   

Zaglądajacy


Wiek: 44
Dołączył: Sob Lut 04, 2012 13:43
Posty: 20
Skąd: lublin

PostWysłany: Śro Kwi 11, 2012 15:06    Temat postu: Re: Blok B11 Kasztelańska 31

również zgadzam się z powyższymi wpisami, szczególnie jeżeli chodzi o kwestię przedszkola, sądzę, że korzystanie z placu zabaw przez przedszkole powinno się odbyć za naszą zgodą ( o ile oczywiście na to się zgadzamy..)
I jeszcze wielka prośba proszę o dokładne zamykanie drzwi wejściowych,już w mojej klatce przy windzie jest napis AVE MOTOR (czy coś w tym stylu...) i zwracajmy uwagę na osoby z zewnątrz ( głównie młodzież - i to na pewno nie nasza), która wieczorami okupuje już place zabaw...
krzys0221 
   

Początkujacy


Dołączył: Nie Gru 04, 2011 17:53
Posty: 9
Skąd: Lublin

PostWysłany: Śro Kwi 11, 2012 17:32    Temat postu: Re: Blok B11 Kasztelańska 31

Witam wszystkich.
Zgadzam się całkowicie z wypowiedziami powyżej. Nie możemy dać się wmanewrować w podpisanie uchwały, która przyszła do nas pocztą. Nigdy się pod czymś takim nie podpiszę!!! Wcale nie chcę mieć świecących neonów montowanych na elewacji budynku oraz buczących klimatyzatorów montowanych od strony placu zabaw.
Chcę natomiast, żeby TBS zaczął wreszcie zarządzać naszym budynkiem w odpowiedni sposób. Do dnia dzisiejszego windy oraz parking za który i tak sporo płacimy nie zostały ani razu posprzątane!!!
Jeśli uda mi się dotrzeć w piątek na spotkanie na pewno poruszę wszystkie drażniące mnie tematy, a jest ich już parę......
Sajgon 
   

Zaglądajacy


Wiek: 39
Dołączył: Pon Wrz 26, 2011 18:10
Posty: 19
Skąd: Lublin

PostWysłany: Śro Kwi 11, 2012 21:33    Temat postu: Re: Blok B11 Kasztelańska 31

Witam. Zgadzam się z wpisami powyżej odnośnie sklepu żabka. Nie do zaakceptowania jest deklaracja odnośnie braku możliwości wypowiedzenia zgody na sprzedaż alkoholu oraz zgoda na neon i reklamy. Moje wątpliwości budzi również fakt montażu klimatyzacji i to nawet nie tyle ze względów estetycznych co technicznych. Jeśli wyrazimy zgodę na wykonanie otworów w ścianie, elewacji możemy mieć problem z późniejszym wyegzekwowanie gwarancji, rękojmi. Chciał bym zwrócić uwagę na przeciek przez dylatację (przerwę roboczą) na parkingu w okolicy miejsca postojowego 24. Jeśli Żabka bądź inny najemca wykona sobie przewiert przez ścianę Henpol będzie odbijał do nas piłeczkę że wszystkie przecieki na garaż są spowodowane nieprawidłowym zabezpieczeniem, uszczelnienie takiego przejścia. Żeby tego uniknąć wszystkie tego typu prace MUSZĄ być wykonywane przez gwaranta a nie przez firmę krzak.

Chciał bym jeszcze zwrócić waszą uwagę na fakt gwarancji na naszą piękną nieruchomość. Proponuje wymóc na TBS Wikana oświadczenie iż zobowiązują się do wykonywania wszystkich niezbędnych przeglądów, konserwacji itp. wymaganych przez gwarantów w celu zachowania gwarancji na wszystkie urządzenia i instalacje wspólne (windy, kotłownie, bramę garażową, system solarny itp.)
picia_2003 
   

Stały bywalec


Dołączył: Pon Kwi 11, 2011 11:16
Posty: 61
Skąd: może kiedyś Lublin

PostWysłany: Czw Kwi 12, 2012 22:06    Temat postu: Re: Blok B11 Kasztelańska 31

K223344 napisał:
W nawiązaniu do wypowiedzi.....PICIA 2003
Ja również nie będąc materialistą przypominam ze plac zabaw jest również własnością Limbowej 3 i innych budynków wikany, więc zwrot kosztów nie wchodzi w grę. (za dużo jest chętnych do podziału) i jeżeli przedszkole będzie chciało korzystać z palcu zabaw to musi wystąpić o zgodę do wszystkich wspólnot na miasteczku, a nie tylko do Państwa bloku nr 11


Oczywiście, że plac zabaw jest "wspólny". Myślę, że mieszkańcy Limbowej 3 również chcieliby nie płacić za wywóz śmieci. Wydaje mi się, że za wynajem placu zabaw można by było dostać tyle, aby starczyło na ten cel dla Kasztelańskiej i Limbowej Smile A inne budynki mają chyba drugi plac zabaw??
gospodarz10 
   

Zaglądajacy


Dołączył: Śro Kwi 11, 2012 22:16
Posty: 14
Skąd: Lublina

PostWysłany: Pią Kwi 13, 2012 15:24    Temat postu: Re: Blok B11 Kasztelańska 31

Jeden plac zabaw jest Kasztelanskiej 31 i Limbowej 3 drugi Relaksowej 6 i 8
MarcinMM 
   

Bywalec


Dołączył: Pią Mar 02, 2012 22:21
Posty: 36
Skąd: Lublin

PostWysłany: Pią Kwi 13, 2012 23:59    Temat postu: Re: Blok B11 Kasztelańska 31

Ja mieszkam w Limbowej 3 więc generalnie Żabka mnie nie powinna obchodzić, ale tak średnio widzę ten sklep jak zacznie on działać, np. nie ma tam wygodnego chodnika i między sklepem a placem zabaw będzie klepisko-błotnisko, w którym babrać się będą dzieci, brudzić cały plac... poza tym Wasz plac zabaw będzie miejscem przesiadowym dla klientów...
qazwsx79 
   

Zaglądajacy


Wiek: 44
Dołączył: Sob Lut 04, 2012 13:43
Posty: 20
Skąd: lublin

PostWysłany: Nie Kwi 15, 2012 12:30    Temat postu: Re: Blok B11 Kasztelańska 31

Witam serdecznie!! Nie mogłem być na spotkaniu wspólnoty...Można prosić o przedstawianie w skrócie decyzji? Z góry dziękuję...
Maryush 
   

Bywalec


Dołączył: Pon Gru 06, 2010 22:18
Posty: 44
Skąd: Lublin

PostWysłany: Nie Kwi 15, 2012 23:20    Temat postu: Re: Blok B11 Kasztelańska 31

Po pierwsze na zebraniu była reprezentacja 49,14% udziałów, zatem na zebraniu nie można było podjąć żadnych prawomocnych decyzji (przyjąć bądź odrzucić uchwały)

Dla tych którzy nie byli najważniejsze ustalenia:

1. Oświadczenie, którego podpisania przez Zarząd Wspólnoty oczekiwał Właściciel lokalu w którym ma być Żabka zostało na zebraniu zmodyfikowane. Zmiany dotyczyły możliwości ewentualnego cofnięcia zgody na sprzedaż alkoholu, zakazu montażu urządzeń na elewacji budynku (klimatyzator tylko na dachu), umieszczaniu reklam i znaków firmowych tylko w obrębie witryny lokalu użytkowego, zobligowaniu Żabki do postawienia w wiacie śmietnikowej własnego kontenera itp.

Osoby będące na zebraniu głosowały nad przyjęciem nowej treści. Z racji braku większości głosy reszty właścicieli zostaną zebrane obiegowo (listownie), aby uchwała mogła być przyjęta.

2. Przedszkole i Klubokawiarnia w drodze uchwały dostały możliwość nieodpłatnego korzystania z placu zabaw. Tzn. dostaną, jak reszta głosów zostanie zebrana obiegowo. Ale na zebraniu, jeśli dobrze pamiętam, wszyscy byli ZA.

3. Została sformułowana uchwała dotycząca wykorzystania części wspólnej budynku. Nie pamiętam wszystkich zapisów, ale najważniejsze to, że nie wolno umieszczać żadnych urządzeń na elewacji budynku. Montaż anten na dachu budynku będzie możliwy za zgodą Zarządu Wspólnoty, natomiast na montaż innych urządzeń na dachu będzie wymagana zgoda Członków Wspólnoty.

Podjęty został też problem osób, które podpisały akt w styczniu, ale nie zostały powiadomione o pierwszym spotkaniu Wspólnoty. Wszyscy, którzy czują się w ten sposób pokrzywdzeni (niemożność uczestniczenia w pierwszym spotkaniu i decydowaniu o ważnych sprawach) mają możliwość pisemnie zwrócić się do Zarządcy. Będzie wtedy możliwość oddania głosu w sprawie uchwał z pierwszego spotkania.

Z racji powyższego (nieobecność części właścicieli) padła propozycja, aby zagłosować nad uchwałą uchylającą uchwałę w sprawie zgody na sprzedaż alkoholu w lokalach użytkowych. Jeśli dobrze pamiętam, to większość obecnych na zebraniu była za uchyleniem poprzedniej uchwały (czyli za cofnięciem zgody na sprzedaż alkoholu). Reszta głosów będzie zebrana (podobnie jak w przypadku innych uchwał z tego zebrania) obiegowo - aby mogłyby być prawomocne.

Spotkanie trwało ponad 2h i było dość burzliwe.
Mam nadzieję, że nic nie pomyliłem Wink
qazwsx79 
   

Zaglądajacy


Wiek: 44
Dołączył: Sob Lut 04, 2012 13:43
Posty: 20
Skąd: lublin

PostWysłany: Pon Kwi 16, 2012 15:46    Temat postu: Re: Blok B11 Kasztelańska 31

Wielkie dzięki za wyczerpujący opis spotkania...
PS Czy już widzieliście duże połacie wielkich bąbli odpryskowych na ścianie zewnętrznej bloku w okolicach komina?
picia_2003 
   

Stały bywalec


Dołączył: Pon Kwi 11, 2011 11:16
Posty: 61
Skąd: może kiedyś Lublin

PostWysłany: Pon Kwi 16, 2012 23:34    Temat postu: Re: Blok B11 Kasztelańska 31

Wow, to będziemy nawet klubokawiarnie mieli?? A wiadomo, w którym lokalu?
To dziwne, bo na 1 zebraniu to odwrotnie - duża większość była za sprzedażą alkoholu w sklepie, czyżby mieszkańcy przemyśleli skutki swojego głosowania i tak gwałtownie zmienili zdanie??
A jak to jest w Lublinie z zakazem sprzedaży alkoholu w pobliżu przedszkoli? Obawiam się, że jak przedszkole powstanie (ono chyba już nawet jest - trwają zapisy) to problem zakazu sprzedaży alk. sam się rozwiąże.
Maryush 
   

Bywalec


Dołączył: Pon Gru 06, 2010 22:18
Posty: 44
Skąd: Lublin

PostWysłany: Wto Kwi 17, 2012 2:40    Temat postu: Re: Blok B11 Kasztelańska 31

picia_2003 napisał:
Wow, to będziemy nawet klubokawiarnie mieli?? A wiadomo, w którym lokalu?
To dziwne, bo na 1 zebraniu to odwrotnie - duża większość była za sprzedażą alkoholu w sklepie, czyżby mieszkańcy przemyśleli skutki swojego głosowania i tak gwałtownie zmienili zdanie??
A jak to jest w Lublinie z zakazem sprzedaży alkoholu w pobliżu przedszkoli? Obawiam się, że jak przedszkole powstanie (ono chyba już nawet jest - trwają zapisy) to problem zakazu sprzedaży alk. sam się rozwiąże.


Ta klubokawiarnia to "Klub Malucha" + kawiarnia + poradnia psychologiczna + sklep dziecięcy... jakoś tak Razz

Odnośnie sprzedaży alkoholu i decyzji w tej sprawie to są dwa aspekty. Po pierwsze dyskusja była dość burzliwa i kilka osób dość dosadnie wypowiedziało się w tej sprawie. Na pierwszym spotkaniu sprawa ta niemal nie została przedyskutowana a jedynie przegłosowana i to na koniec i w pośpiechu..
Po drugie sprawa głosowania była zagmatwana - tj. w czasie głosowania padło pytanie kto jest za uchwałą nr ileśtam (ale to nie była ta sama uchwała co na pierwszym zebraniu - o zezwoleniu na sprzedaż - lecz uchwała znosząca poprzednią uchwałę) więc co poniektórzy mogli poczuć się zdezorientowani co do tego jak zagłosować aby poprawnie wyrazić swoje zdanie...

W Lublinie jak w i całym kraju obowiązuje ustawa o przeciwdziałaniu alkoholizmowi. Sprawa tez była poruszona szczególnie przez jednego Pana który chyba miał o tym pojęcie. Otóż odległość między głównym wejściem do sklepu z alkoholem głównym a wejściem do szkoły/przedszkola musi być większa niż 100m.
Pani z TBS Wikana twierdziła, że wymóg jest spełniony. Chociaż to i tak sprawdza organ wydający koncesję na sprzedaż alkoholu. W/w Pan twierdził, że jakby nie mierzyć to 100m nie ma. Po czym Pani Z TBS powiedziała, że jeśli tak jest to my jako Wspólnota mamy problem z głowy bo i tak sklep nie dostanie koncesji.
Odpowiedz do tematu Strona 1 z 10 Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10    Następna
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat


 
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Możesz zmieniać swoje posty
Możesz usuwać swoje posty
Możesz głosować w ankietach

Portal www.MojeOsiedle.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników serwisu. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Copyright © www.MojeOsiedle.pl 2001-2024   Forum Dyskusyjne MOJE OSIEDLE, DZIELNICA i MIASTO
Załóż forum  |   Kontakt  |   O nas  |   Regulamin   |  Reklama