portal osiedli, dzielnic i miast

Lublin Miasteczko Wikana - Forum

Pogaduchy z sąsiadami - bez wychodzenia z domu!
Primary Navigation


FAQFAQ    SzukajSzukaj    ProfilProfil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości    RejestrujRejestruj    ZalogujZaloguj   
www.MojeOsiedle.pl » Miasteczko Wikana - sprawy osiedlowe » Forum » Blok B11 Kasztelańska 31
Napisz nowy temat Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat     

Blok B11 Kasztelańska 31

Idź do strony Poprzednia    1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10    Następna     Odpowiedz do tematu    
Autor Wiadomość
Maryush 
   

Bywalec


Dołączył: Pon Gru 06, 2010 22:18
Posty: 44
Skąd: Lublin

PostWysłany: Sob Sty 05, 2013 22:02    Temat postu: Re: Blok B11 Kasztelańska 31

Ja akurat miejsca postojowego nie mam, jeśli nie muszę płacić podatku to bardzo dobrze. Tylko jakoś nielogiczne wydaje się to, żeby podatek od nieruchomości (całego bloku) płacić według miejsc postojowych.. Ale już nic nie mówię Wink
picia_2003 
   

Stały bywalec


Dołączył: Pon Kwi 11, 2011 11:16
Posty: 61
Skąd: może kiedyś Lublin

PostWysłany: Sob Sty 05, 2013 22:27    Temat postu: Re: Blok B11 Kasztelańska 31

Maryush napisał:
Ja akurat miejsca postojowego nie mam, jeśli nie muszę płacić podatku to bardzo dobrze. Tylko jakoś nielogiczne wydaje się to, żeby podatek od nieruchomości (całego bloku) płacić według miejsc postojowych.. Ale już nic nie mówię Wink


O kurcze Maryush, to Ty w ogóle się nie zainteresowałeś należnymi podatkami od nieruchomości za Twoje mieszkanie?? Przecież już rok mieszkamy.... Za mieszkanie składa się w UM oddzielną informację o wielkości nieruchomości z racji, ze tylko Ty ewentualnie ze współmałżonką jesteś właścicielem, musisz sam zapłacić oddzielny podatek. Decyzja o której mowa powyżej dotyczy tylko garażu a nie bloku z piwnicami. Myślę, że masz lekkie zaległości za 2012 rok. Radzę Ci udać się do UM, tam wszystko Ci wyjaśnią - złożysz "informację" o wielkości nieruchomości (tylko formalnie bo Oni wiedzą lepiej ile ma Twoje mieszkanie) i nalicza Ci należny podatek, niestety wraz z odsetkami za 2012 rok Very Happy . I nikt Ci nic nigdy nie wyśle, sam musisz wiedzieć co masz do zapłaty ("nieznajomość prawa szkodzi" czy jakoś tak). Nie martw się nie ma tego wiele. A garaż to oddzielna historia... - dużo wspólwłaścicieli - decyzja z urzędu bo by chyba się nie doczekali chwili, w której każdy z 55 współwłaścicieli złoży "informację".
Pozdrawiam.
MBK_76 
   

Bywalec


Dołączył: Wto Maj 15, 2012 23:05
Posty: 27
Skąd: Lublin

PostWysłany: Śro Mar 06, 2013 21:49    Temat postu: Re: Blok B11 Kasztelańska 31

14.03.2013 ma być zebranie wspólnoty o 17:00
MBK_76 
   

Bywalec


Dołączył: Wto Maj 15, 2012 23:05
Posty: 27
Skąd: Lublin

PostWysłany: Pią Mar 29, 2013 21:39    Temat postu: Re: Blok B11 Kasztelańska 31

Jestem zainteresowany zakupem, ewentualnie wynajmem miejsca parkingowego przy kasztelańskiej 31. rbrtklg@gmail.com
MBK_76 
   

Bywalec


Dołączył: Wto Maj 15, 2012 23:05
Posty: 27
Skąd: Lublin

PostWysłany: Pią Kwi 12, 2013 9:37    Temat postu: Re: Blok B11 Kasztelańska 31

http://www.youtube.com/watch?v=HZrF9cZsgd0 no coments
karibe50 
   

Bywalec


Wiek: 43
Dołączył: Czw Gru 01, 2011 13:57
Posty: 30
Skąd: Lu

PostWysłany: Pią Kwi 12, 2013 9:51    Temat postu: Re: Blok B11 Kasztelańska 31

Makabra, praktycznie w każdym miejscu jest wilgoć. Potem się okaże że aby osuszyć garaż trzeba włączyć stały nawiew tak jak to już miało miejsce. Potem wspólnota zapłaci rachunek tak jak się to okazało na ostatnim spotkaniu.
Zgodnie z tym co zostało ustalone na spotkaniu z końcem kwietnia ma być spotkanie z deweloperem i przekazanie dokumentacji odnośnie usterek. Ciekawe czy tym razem naprawią.
Maryush 
   

Bywalec


Dołączył: Pon Gru 06, 2010 22:18
Posty: 44
Skąd: Lublin

PostWysłany: Pon Kwi 29, 2013 7:11    Temat postu: Re: Blok B11 Kasztelańska 31

Mam takie pytanie, czy Wam również doskwiera brak ogrzewania? Pomijam kwestie zimna w mieszkaniu, ale pojawia się wilgoć:/ przydałoby się choć na chwilę włączyć ogrzewanie.... a przeciez mamy własną kotłownie! wysyłam dziś maila w tej sprawie do wikany, myślę, że jeśli ktoś jeszcze jest za dobrze by było również się do nich odezwać. Pozdrawiam.
dundus 
   

Początkujacy


Dołączył: Wto Cze 05, 2012 21:10
Posty: 8
Skąd: Lublin

PostWysłany: Śro Maj 08, 2013 22:48    Temat postu: Re: Blok B11 Kasztelańska 31

Czy problem przepełnionego kosza zostanie rozwiązany? Dookoła walają się śmieci frakcji suchej wyrzucone najprawdopodobniej przez sklep ( stwierdzam po kartonach po jogurtach i innych) ale oczywiście nie tylko. Czy lokale miały nie mieć swoich oddzielnych śmietników? Śmieci są rozrzucone, nawet nie w workach i obok kosza. Rozumiem, że nie ma miejsca, ale nie może być tak, że śmieci będą leżały na parkingu (po to mamy kosz!).
karibe50 
   

Bywalec


Wiek: 43
Dołączył: Czw Gru 01, 2011 13:57
Posty: 30
Skąd: Lu

PostWysłany: Śro Maj 08, 2013 23:00    Temat postu: Re: Blok B11 Kasztelańska 31

Po co takie rzeczy piszesz na forum? Zgłoś to do zarządcy, ew do właściciela lokalu usługowego i może to rozwiąże sprawę bo chyba na tym Ci zależy?
karibe50 
   

Bywalec


Wiek: 43
Dołączył: Czw Gru 01, 2011 13:57
Posty: 30
Skąd: Lu

PostWysłany: Pon Maj 20, 2013 10:02    Temat postu: Re: Blok B11 Kasztelańska 31

Prośba o zgłaszanie usterek które zauważycie w ramach części wspólnych


ogloszenie.jpg

ogloszenie.jpg


Sajgon 
   

Zaglądajacy


Wiek: 39
Dołączył: Pon Wrz 26, 2011 18:10
Posty: 19
Skąd: Lublin

PostWysłany: Sob Cze 01, 2013 13:01    Temat postu: Re: Blok B11 Kasztelańska 31

Witam;

Mam kolejny kamyczek do ogródka naszego zarządcy. Poprawcie mnie jeśli się mylę, ale w trakcie ostatniego zebrania wspólnoty została podjęta decyzja o wyłączeniu kabli grzewczych rurarzu w garażu podziemnym. Otóż ku mojemu wielkiemu zaskoczeniu w dniu dzisiejszym tj. 01.06.213 kable nadal grzeją. Nie widzę żadnego racjonalnego uzasadnienia grzania rur w czerwcu! O ile kable powinny pracować w okresie zimowy, to w lecie jest to zbędne. Poniżej zdjęcia z kamery termowizyjnej dokumentujące ten fakt. Jak widać otoczenie garażu to zaledwie około 13 stopni natomiast przewód rozgrzany jest do około 30 stopni. Jestem ciekaw kto ponownie poniesie koszty nadmiernego zużycia energii elektrycznej części wspólnych. Jeśli dobrze pamiętam zarządca w ramach oszczędności miał również zdemontować świetlówkę w co drugiej lampie na garażu. Na chwilę obecną wszystkie są ( część przepalonych, co wcale nie oznacza, że nie pobierają prądu!). Powyższe uwagi zastaną oczywiście wysłane do zarządcy.

Proponuje poważnie zastanowić się nad zmianą zarządcy, bo obecny poza pobieraniem opłat niczym innym się nie interesuje.



DC_17470.jpg
 Opis:
Zdjęcie w paśmie widzialnym

DC_17470.jpg





IR_17469.jpg
 Opis:
Zdjęcie w paśmie podczerwonym

IR_17469.jpg


dundus 
   

Początkujacy


Dołączył: Wto Cze 05, 2012 21:10
Posty: 8
Skąd: Lublin

PostWysłany: Nie Cze 09, 2013 13:23    Temat postu: Re: Blok B11 Kasztelańska 31

Proponuję na następnym spotkaniu wspólnoty poruszyć temat lokalu Fika. Są tam organizowane różne przyjęcia, podczas których dzieci korzystają ze wspólnotowego placu zabaw. Wychodzi na to, że pobiera opłaty za czas, w którym dzieci bawią się na naszym placu. Uważam, że jeżeli nie zgodziliśmy się na to, żeby przedszkole z niego korzystało to Fika też nie powinna.
karibe50 
   

Bywalec


Wiek: 43
Dołączył: Czw Gru 01, 2011 13:57
Posty: 30
Skąd: Lu

PostWysłany: Pon Cze 10, 2013 16:04    Temat postu: Re: Blok B11 Kasztelańska 31

dundus napisał:
Uważam, że jeżeli nie zgodziliśmy się na to, żeby przedszkole z niego korzystało to Fika też nie powinna.

Tak się składa że zgodziliśmy się na nieodpłatne wykorzystanie placu przez przedszkole, więc czemu mielibyśmy się nie zgodzić na korzystanie przez Fike?


Myślę że mamy większe problemy niż plac zabaw. Stały nawiew znowu został włączony w garażu ze względu na niesamowitą wilgoć spowodowaną przeciekami. Na następnym zebraniu znowu będzie zdziwienie skąd takie koszty energii elektrycznej części wspólnych
picia_2003 
   

Stały bywalec


Dołączył: Pon Kwi 11, 2011 11:16
Posty: 61
Skąd: może kiedyś Lublin

PostWysłany: Pon Cze 10, 2013 21:08    Temat postu: Re: Blok B11 Kasztelańska 31

Witam Państwa. Jeżeli chodzi o plac zabaw to ostrzegałem Was już ponad rok temu, na stronie 1 i 2:

picia_2003 napisał:
.......I jeszcze jedna, podobna sprawa z planowanym w naszym budynku przedszkolem. Interesuje mnie, gdzie przedszkole planuje mieć plac zabaw, bo chyba nie na naszym wspólnym, ciężko zapłaconym placu zabaw a jak już to chyba nie za darmo?? I nie myślcie, ze jestem materialistą - jestem realistą i wiem, że inne wspólnoty mają z tytułu takich właśnie wynajmów spore zyski. A w związku z tym, oszczędzają mieszkańcy, np: na kosztach wywozu śmieci czy wspólnej energii. A biznesmeni i tak wyjdą na swoje, bo koszty wynajmu wrzuca w koszty.
Pozdrawiam realistów, nie dajcie się cwaniakom na zebraniu.


picia_2003 napisał:
.......Widząc po głosowaniu (dostałem w liście) właścicielki przedszkola wzięły Was (uczestników zebrania) na litość, bo dzieciaki i w ogóle...Normalnie zakładając przedszkole trzeba kupić kawałek działki, ogrodzić, zrobić projekt, kupić atestowane urządzenia, potem je serwisować, naprawiać, sprzątać - wszystko to koszt od 50 do 100 tysięcy złotych. A nasze panie mają to wszystko za darmo Rotfl . Nie wiem tylko czy zastanawialiście się co będzie jak jakieś dziecko zrobi sobie krzywdę na naszym (nie daj boże uszkodzonym) placu zabaw - pozew rodzica i odszkodowanie od Wspólnoty murowane. Powodzenia w dalszym roztrwanianiu wspólnej kasy. Pozdrawiam.


Wydaje mi się, że sprawa jest jak najbardziej aktualna, bo po prostu nie lubię cwaniactwa. A takim jest organizowanie płatnych imprez na otrzymanym do użytkowania za darmo placu zabaw.

Jeśli chodzi o inne sprawy to nie wiem na jakim etapie są rozmowy z developerem w sprawie usterek, a dokładnie cieknącego garażu. Jeżeli faktycznie nie ma "woli politycznej" ze strony developera aby rozmawiać na ten temat (mówię o naprawie ale również o partycypowaniu w kosztach obsługi uszkodzonej części budynku, np: zużytej energii elektrycznej na osuszenie garażu), może faktycznie należałoby pomyśleć o zmianie zarządcy i "postraszenie" developera innymi sankcjami niż tylko nasze wpisy na forum? Może ktoś z zarządu zdołałby się wypowiedzieć, bo na pewno posiada bardziej aktualne informacje od nas.
Pozdrawiam.
Sajgon 
   

Zaglądajacy


Wiek: 39
Dołączył: Pon Wrz 26, 2011 18:10
Posty: 19
Skąd: Lublin

PostWysłany: Śro Cze 19, 2013 9:51    Temat postu: Re: Blok B11 Kasztelańska 31

Witam;

Czy ktoś z członków Zarządu odwiedza czasem to forum? Jeśli tak to czy ma jakieś informacje odnośnie terminu usunięcia usterek związanych z nieszczelnościami w garażu.

Czy Zarząd ma założone jakieś konto e-mail? jeśli tak to proszę o podanie go na forum. Na pewno ułatwi to komunikację.

Czy ktokolwiek z mieszkańców Kasztelańskiej 31 otrzymał w formie pisemnej uchwały podjęte na ostatnim zebraniu? Czy ktoś wie jaki jest status uchwał które nie zostały podjęte ani odrzucone ze względu na brak większości?

Próbowałem dowiedzieć się czegoś w TBS-ie ale oczywiście Oni nie zniżają się do naszego poziomu i nie raczą odpowiedzieć na jakąkolwiek wiadomość wysłaną na ich adres e-mail.

Czy ktoś z mieszkańców dysponuje kopią umowy zawartej między Wspólnotą a TBS Wikana? Dokładnie chodzi o obowiązki TBS-u względem Wspólnoty.

Pozdrawiam Sąsiadów.
Odpowiedz do tematu Strona 8 z 10 Idź do strony Poprzednia    1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10    Następna
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat


 
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Możesz zmieniać swoje posty
Możesz usuwać swoje posty
Możesz głosować w ankietach

Portal www.MojeOsiedle.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników serwisu. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Copyright © www.MojeOsiedle.pl 2001-2024   Forum Dyskusyjne MOJE OSIEDLE, DZIELNICA i MIASTO
Załóż forum  |   Kontakt  |   O nas  |   Regulamin   |  Reklama