portal osiedli, dzielnic i miast

Lublin Miasteczko Wikana - Forum

Pogaduchy z sąsiadami - bez wychodzenia z domu!
Primary Navigation


FAQFAQ    SzukajSzukaj    ProfilProfil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości    RejestrujRejestruj    ZalogujZaloguj   
www.MojeOsiedle.pl » Miasteczko Wikana - sprawy osiedlowe » Forum » Blok B11 Kasztelańska 31
Napisz nowy temat Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat     

Blok B11 Kasztelańska 31

Idź do strony Poprzednia    1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10    Następna     Odpowiedz do tematu    
Autor Wiadomość
MBK_76 
   

Bywalec


Dołączył: Wto Maj 15, 2012 23:05
Posty: 27
Skąd: Lublin

PostWysłany: Nie Cze 23, 2013 21:22    Temat postu: Re: Blok B11 Kasztelańska 31

dla zainteresowanych... podaję link https://www.dropbox.com/sh/g51creq1ytzynz5/-fseanxX1Q

jutro te fotki zanoszę do wikany
qazwsx79 
   

Zaglądajacy


Wiek: 44
Dołączył: Sob Lut 04, 2012 13:43
Posty: 20
Skąd: lublin

PostWysłany: Pon Cze 24, 2013 22:56    Temat postu: Re: Blok B11 Kasztelańska 31

witam....
a ja się pofatyguję z Twoimi zdjęciami do lubelskim mediów....może jak zrobimy Wikanie czarny PR to łaskawie zacznie coś zaczną robić,. Biorąc pod uwagę kolejne fale ulew, to nasz blok za jakiś czas albo zawali się, albo odpłynie....Czy coś wiadomo o demontażu ławek przy sklepie....szczególnie rano w poniedziałek po weekendzie to po prostu na tym terenie jest jeden wielki śmietnik. Wiem, że nie będzie nigdy idealnie, ale coraz bardziej żałuję kupna mieszkania od Wikany
mimo wszystko pozdrawiam sąsiadów
bolt02 
   

Zaglądajacy


Dołączył: Pią Mar 15, 2013 23:10
Posty: 12
Skąd: Lublin-Willowa

PostWysłany: Wto Cze 25, 2013 8:21    Temat postu: Re: Blok B11 Kasztelańska 31

>> WITAM <<
Dowiedziałam się, że lubelski deweloper Firma Wikana rozważa emisję obligacji o wartości kilkudziesięciu milionów złotych, a pozyskane pieniądze zamierza przeznaczyć na kolejne inwestycje i ma już na oku działkę, na której może budować nowe bloki. Chwali się, że w 2012 roku Wikana znalazła nabywców na 326 mieszkań (min. nas, mieszkańców z ul.Kasztelańskiej, Limbowej i Relaksowej ). Szkoda tylko, że nie pochwalą się jakie pozostawili usterki, których nie likwidują, bo uważają, że to już ich nie dotyczy. Ja również żałuję, że kupiłam od nich mieszkanie. Jeżeli chodzi o demontaż ławek przy lokalach usługowych, to jestem za!!!!. Na ostatnim zebraniu był poruszony ten temat i o ile sobie przypominam, to były również głosy na" nie". Czas pokazuje, że jednak ławki w tym miejscu są zupełnie niepo trzebne. Ludzie pozostawiają bałagan (papierki, pety i opakowania po produktach oraz butelki). Myślę, że gdyby nam wszystkim zależało na czystości wokół budynków, to może wspólnymi siłami doprowadzimy do demontażu tych ławek.
PozdrawiamSmile
bolt02 
   

Zaglądajacy


Dołączył: Pią Mar 15, 2013 23:10
Posty: 12
Skąd: Lublin-Willowa

PostWysłany: Śro Lip 10, 2013 8:01    Temat postu: Re: Blok B11 Kasztelańska 31

>> Witam Sąsiadów <<
Mamy poważny problem np. masę usterek które miały być usunięte i jak do tej pory nic nie robią ( przy klatce IV i V rozkopali i tak zostawili do dzisiejszego dnia ). Dzwoniłam do TBS-u naszego zarządcy z zapytaniem,
dlaczego nic nie robią, to nie bardzo potrafili mi odpowiedzieć. Następnym razem jak zadzwoniłam ponownie, to pan powiedział, że czekają na deszcz bo muszą sprawdzić w którym miejscu są przecieki. Naprawdę jest to żenujące i nie wyobrażam sobie, żeby to tak miało trwać w nieskończoność. Musimy podjąć decyzję co dalej, może warto się zastanowić nad zmianą ZARZĄDCY ???
Pozdrawiam Smile
MBK_76 
   

Bywalec


Dołączył: Wto Maj 15, 2012 23:05
Posty: 27
Skąd: Lublin

PostWysłany: Pon Lip 15, 2013 15:14    Temat postu: Re: Blok B11 Kasztelańska 31

to ja jeszcze doleje trochę oliwy do ognia


https://www.youtube.com/watch?v=Ct3bnOqdmD8&feature=youtube_gdata_player
picia_2003 
   

Stały bywalec


Dołączył: Pon Kwi 11, 2011 11:16
Posty: 61
Skąd: może kiedyś Lublin

PostWysłany: Pią Sie 16, 2013 0:11    Temat postu: Re: Blok B11 Kasztelańska 31

Witam wszystkich. Zapadła cisza, czyżby wciąż urlopy?
Jak już Państwo wrócicie, zajrzyjcie proszę do przesłanych do Was pism "zawiadomienie o okresowym rozliczeniu" od zarządcy. Oprócz kolejnej dopłaty za ogrzewanie części wspólnych (6 kaloryferów w bloku), zaintrygował mnie ostatni akapit drugiej strony pisma. Wynika z niego bowiem, że ciepła woda w naszym bloku (woda + jej podgrzanie) kosztuje 21,55 zł/m3. Samo podgrzanie 1m3 wody kosztuje 13,04zł. Muszę przyznać, że ta cena troszkę mnie zaskoczyła. Zarządca naszego bloku pobiera od nas zaliczkę za podgrzaną już wodę w wysokości 15zł z groszami a tu rzeczywisty koszt wyszedł o 1/3 większy. A podobno miało być tak tanio z tą instalacją solarną? Co Wy na to?
bolt02 
   

Zaglądajacy


Dołączył: Pią Mar 15, 2013 23:10
Posty: 12
Skąd: Lublin-Willowa

PostWysłany: Nie Sie 18, 2013 9:25    Temat postu: Re: Blok B11 Kasztelańska 31

Witam Sąsiadów
Dawno nie zaglądałam na nasze forum, myślę ,że jeszcze część sąsiadów jest na urlopach. Jeżeli chodzi o zawiadomienie o okresowym rozliczeniu, które nasz zarządca powysyłał do wszystkich mieszkańców ul.Kasztelańskiej 31 , to po przeczytaniu byłam zszokowana. Przeraziła mnie kwota jaką naliczyli za ogrzewanie części wspólnej (jest to chyba kolejna opłata)!!! Zastanawia mnie jak oni to naliczają???, przecież zarządca pobiera już od nas zaliczkę za podgrzaną wodę w wysokości ponad 15 zł, a tu faktycznie rzeczywisty koszt wyszedł o 1/3 większy niż powinien. Według ich obliczeń ciepła woda w naszym bloku kosztuje 21,55 zł./m3. Samo podgrzanie m3 kosztuje 13,04zł., to ja pytam co to jest????, ja czegoś tutaj nie rozumiem???.Przecież mamy na dachu solary i powinno być taniej!!! Właśnie wybieram się osobiście do nich, żeby mi dokładnie wyjaśnili. Dlatego Drodzy Sąsiedzi nie ma co zwlekać, tylko jak najszybciej zmienić "zarządcę", myślę, że większość przyzna mi rację.
Pozdrawiam
MBK_76 
   

Bywalec


Dołączył: Wto Maj 15, 2012 23:05
Posty: 27
Skąd: Lublin

PostWysłany: Śro Sie 21, 2013 13:59    Temat postu: Re: Blok B11 Kasztelańska 31

Zapytam z ciekawości: Jak zarządca wytłumaczył koszt ciepłej wody?
Pawweel 
   

Zaglądajacy


Dołączył: Śro Lis 17, 2010 12:24
Posty: 15
Skąd: lublin

PostWysłany: Pon Wrz 30, 2013 17:05    Temat postu: Re: Blok B11 Kasztelańska 31

Witam sąsiadów faktycznie podejscie ze strony zarzadcy na zglaszane usterki jest smieszne i jedyna opcja aby zylo nam sie lepiej to jego zmiana znajomy tez mial do czynienia z TBS wikana, zdecydowali sie na zmiane i sa bardzo zadowoleni takze jak porozmawialem z nim to mysle ze i my sasiedzi musimy pomyslec o takiej decyzji a moze lepiej ja podjac i miec problemy z glowy i duze wydatki.
matyllda 
   

Bywalec


Dołączył: Sob Mar 03, 2012 9:36
Posty: 25
Skąd: Lublin

PostWysłany: Wto Kwi 01, 2014 12:57    Temat postu: Re: Blok B11 Kasztelańska 31

Witam Szanownych Sąsiadów Very Happy Korzystając z pięknego i wiosennego słoneczka w ten prima aprilisowy dzień postanowiłam podsumować dotychczasową "ciężką" pracę naszego zarządcy TBS Wikana.
Już za miesiąc się rozstajemy i zakończy się ten 2 letni żart Wstyd

Co zrobił dla nas TBS Wikana?

- w 2012 roku dług na koncie naszej wspólnoty tj. - 19 000 złotych
- w 2013 roku dług na koncie naszej wspólnoty tj. - 26 000 złotych

i tyle "dobrego" Shocked jak można było doprowadzić do takiego stanu??

A czego nie zrobił nasz TBS?

- nadal leje się woda strumieniami po ścianach w garażu podziemnym
- łamie się podłoga w garażu, ale że jest syf to nie widać
- nie działa prawidłowo wentylacja w garażu
- w dalszym ciągu niesprawna praca kotłowni (ciepła woda w kranie ma może ze 40 stopni, a czekać na nią trzeba pół dnia)
- brudne klatki schodowe, brudne windy, niedoczyszczone płytki jeszcze po budowie!!
- spękane ściany na klatkach, niektóre odmalowane na odwal niejednolicie a jakimiś kwadratami w innym kolorze
- w nocy huczy wentylacja i wydobywają się z niej jakieś stuki!
- domofon nie działa sprawnie już od kilku miesięcy
- pod blokiem totalny syf, śmieci turlają się pod blokiem i na parkingu, pety w trawniku, zieleń totalnie zaniedbana
- oświetlenie zewnętrzne, czyli te małe lampki na placu zabaw przewracają się przy najmniejszych podmuchach wiatru, proszę zobaczyć jakie solidne zostały zamontowane w nowo oddanym sąsiednim bloku!
- i już na koniec fenomen w postaci rozebranej kostki chodnikowej pod naszym blokiem, leży sobie niezabezpieczona już chyba rok czasu!!

Kiedyś ktoś powiedział na tym forum, że moje wypowiedzi są przesadne. W dzisiejszym moim skromnym poście stwierdzam tylko fakty i chyba nikt nie zaprzeczy, że w takim stanie jest właśnie nasza tylko dwuletnia nieruchomość Confused

TBS Wikana już podziękujemy, to był bardzo długi prima aprilisowy żart jaki zgotowała nam Wikana Razz
agniesz 
   

Zaglądajacy


Dołączył: Pią Lut 26, 2010 19:03
Posty: 18
Skąd: Lublin

PostWysłany: Wto Kwi 01, 2014 22:35    Temat postu: Re: Blok B11 Kasztelańska 31

Witam. My również rozstajemy się z TBS Wikana- przegłosowaliśmy to wczoraj na zebraniu. Pozdrawiam Limb 3.
kokosus 
   

Nowy na forum


Dołączył: Nie Kwi 20, 2014 20:36
Posty: 2
Skąd: lbn

PostWysłany: Nie Kwi 20, 2014 20:40    Temat postu: Re: Blok B11 Kasztelańska 31

Czy blokady miejsc na parkingu są zrobione legalnie czy ktoś je sobie po prostu ukradł? Jeśli tak to gratuluje wiejskiego myślenia. Druga sprawa to wyjaśniło się coś ze szlabanami, bo przecież stoją one nielegalnie?
qazwsx79 
   

Zaglądajacy


Wiek: 44
Dołączył: Sob Lut 04, 2012 13:43
Posty: 20
Skąd: lublin

PostWysłany: Wto Kwi 22, 2014 2:04    Temat postu: Re: Blok B11 Kasztelańska 31

Czy mamy już nowego zarządce?
Bo chyba 1 maja mija okres wypowiedzenia
Czy majowe opłaty mam uiścić na rachunek TBS WIKANA?
pozdrawiam
bolt02 
   

Zaglądajacy


Dołączył: Pią Mar 15, 2013 23:10
Posty: 12
Skąd: Lublin-Willowa

PostWysłany: Wto Kwi 22, 2014 10:58    Temat postu: Re: Blok B11 Kasztelańska 31

Witam !!! , mam prośbę do mieszkańców ul.Kasztelańsniej 31, żeby reagować na widok, jak dzieci, które przychodzą na plac zabaw z innego osiedla zaśmiecają plac wynosząc na środek kostkę brukową, która zalega już od dłuższego czasu pod blokiem. Poza tym uważam, że plac zabaw to nie jest ścieżka rowerowa, bywa tak, że całe rodziny włącznie z dorosłymi traktują nasz plac właśnie jak ścieżkę rowerową. Ja rozumiem, że taki plac zabaw jest dla dzieci, tylko dlaczego traktowany jest jak "ogródek jordanowski" ???. W weekendy ściągają całe "watahy "dorosłych razem z dziećmi, dzieci śmiecą a rodzice w ogóle nie reagują. Może gdyby więcej osób reagowało zwracając uwagę, że należy szanować czyjąś własność. Przecież to my płacimy za sprzątanie, strzyżenie trawy i wszelkie naprawy. Tak naprawdę to z naszego bloku korzysta bardzo mało dzieci. Skoro tworzymy Wspólnotę, to reagujmy i nie bójmy się zwracać uwagę. PozdrawiamWink
picia_2003 
   

Stały bywalec


Dołączył: Pon Kwi 11, 2011 11:16
Posty: 61
Skąd: może kiedyś Lublin

PostWysłany: Wto Kwi 22, 2014 16:59    Temat postu: Re: Blok B11 Kasztelańska 31

kokosus napisał:
Czy blokady miejsc na parkingu są zrobione legalnie czy ktoś je sobie po prostu ukradł? Jeśli tak to gratuluje wiejskiego myślenia. Druga sprawa to wyjaśniło się coś ze szlabanami, bo przecież stoją one nielegalnie?


Co ktoś miał ukraść? Miejsca czy blokady???
Odpowiedz do tematu Strona 9 z 10 Idź do strony Poprzednia    1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10    Następna
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat


 
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Możesz zmieniać swoje posty
Możesz usuwać swoje posty
Możesz głosować w ankietach

Portal www.MojeOsiedle.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników serwisu. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Copyright © www.MojeOsiedle.pl 2001-2024   Forum Dyskusyjne MOJE OSIEDLE, DZIELNICA i MIASTO
Załóż forum  |   Kontakt  |   O nas  |   Regulamin   |  Reklama