portal osiedli, dzielnic i miast

Lublin Miasteczko Wikana - Forum

Pogaduchy z sąsiadami - bez wychodzenia z domu!
Primary Navigation


FAQFAQ    SzukajSzukaj    ProfilProfil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości    RejestrujRejestruj    ZalogujZaloguj   
www.MojeOsiedle.pl » Miasteczko Wikana - sprawy osiedlowe » Forum » Blok B7 - Limbowa 3
Napisz nowy temat Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat     

Blok B7 - Limbowa 3

Idź do strony 1, 2    Następna     Odpowiedz do tematu    
Autor Wiadomość
ramzes1982 
   

Nowy na forum


Dołączył: Sob Lip 28, 2012 9:06
Posty: 3
Skąd: Lublin

PostWysłany: Pon Sie 20, 2012 16:46    Temat postu: Blok B7 - Limbowa 3

Witam,
najwyższy czas założyć nowy temat dotyczący bloku położonego przy ulicy Limbowej 3. Jednocześnie przypominam o zabraniu członków wspólnoty w dniu 30 sierpnia br!!!
majkul 
   

Zaglądajacy


Wiek: 38
Dołączył: Pon Sie 01, 2011 20:42
Posty: 17
Skąd: lublin

PostWysłany: Nie Sie 26, 2012 19:21    Temat postu: Re: Blok B7 - Limbowa 3

Więc co powiecie na to, żeby dosadzić więcej drzewek na Limbowej między jezdniami. 2 malutkie drzewka to stanowczo za mało.. Można by poruszyć ten temat na zebraniu z zarządcą.
MarcinMM 
   

Bywalec


Dołączył: Pią Mar 02, 2012 22:21
Posty: 36
Skąd: Lublin

PostWysłany: Czw Sie 30, 2012 21:27    Temat postu: Re: Blok B7 - Limbowa 3

pomysł fajny, tylko jak się okazało na zebraniu cała kasa z funduszu remontowego idzie na spłatę rachunków osób, które nie płacą czynszów... w sumie jest już tego naście tysięcy, ale z racji tego, że większość płaci i mamy okres letni, gdzie płacimy zaliczki na ogrzewanie choć zużywamy mało gazu no to w tym momencie nasz bilans jest prawie na zero...

aby były drzewka trzeba przekonać osoby płacące aby zapłaciły jeszcze więcej bo ich wpłaty z funduszu remontowego poszły na spłatę zobowiązań innych osób...
gospodarz10 
   

Zaglądajacy


Dołączył: Śro Kwi 11, 2012 22:16
Posty: 14
Skąd: Lublina

PostWysłany: Czw Paź 25, 2012 8:53    Temat postu: Re: Blok B7 - Limbowa 3

Dziękujemy bardzo sąsiadowi z parteru za "nocne alarmy" TAK TRZYMAĆ Zły
Marta39 
   

Nowy na forum


Dołączył: Pon Cze 17, 2013 11:37
Posty: 4
Skąd: Lublin

PostWysłany: Pon Cze 17, 2013 11:47    Temat postu: Re: Blok B7 - Limbowa 3

Mam pytanie dlaczego zablokowany jest przejazd drogą wewnętrzną przy ulicy Relaksowej skoro zgodnie z treścią aktu notarialnego oraz wpisem w księdze wieczystej przysługuje mi prawo przechodu i przejazdu?
gospodarz10 
   

Zaglądajacy


Dołączył: Śro Kwi 11, 2012 22:16
Posty: 14
Skąd: Lublina

PostWysłany: Pon Cze 17, 2013 20:43    Temat postu: Re: Blok B7 - Limbowa 3

Postawili szlabany na swojej działce a jak ktos chce przejezdzac bo ma tak zapisane w akcie notarialnym to powinien partycypowac w kosztach utrzymania tej wewnetrznej ulicy np: odsniezanie w zimie ,wszelkie naprawy itp...
majkel297 
   

Nowy na forum


Dołączył: Pon Cze 17, 2013 21:22
Posty: 1
Skąd: Lublin

PostWysłany: Pon Cze 17, 2013 21:36    Temat postu: Re: Blok B7 - Limbowa 3

gospodarz10 napisał:
Postawili szlabany na swojej działce a jak ktos chce przejezdzac bo ma tak zapisane w akcie notarialnym to powinien partycypowac w kosztach utrzymania tej wewnetrznej ulicy np: odsniezanie w zimie ,wszelkie naprawy itp...


Na wszystkich drogach wewnętrznych "Miasteczka Wikana" ustanowiene są nieodpłatne służebności przechodu i przejazdu przez te drogi. Nie pozbawiają one prawa własności poszczególnych wspólnot do tych dróg, ale prawo to może być wykonywane w taki sposób który nie jest sprzeczny z treścią służebności. Tak jak Limbowa 3 czy Kasztelańska 31 utrzymuje swój fragment drogi do tego samego zobowiązana jest również wspólnota przy ulicy Relaksowej. Wszystko wskazuje na to, żę te szlabany zostaną wcześniej czy później usunięte Smile
gospodarz10 
   

Zaglądajacy


Dołączył: Śro Kwi 11, 2012 22:16
Posty: 14
Skąd: Lublina

PostWysłany: Pon Cze 17, 2013 22:10    Temat postu: Re: Blok B7 - Limbowa 3

Myślę ze cięzko będzie usunąć te szlabany.Pisanie pism do zarządcy bloków przy Relaksowej o usunięcie szlabanów nic nie da.Nalezałoby sporzadzic uchwale o zalozenie sprawy w sadzie o lamanie prawa sluzebnosci i wynajecie adwokata ktory by pokierowal cala sprawa.W tak duzej wspolnocie jak Limbowa 3 czy Kasztelanska 31 nie zbierze sie wiekszosci glosow bo a to komus nie bedzie pasowal termin zebrania a to ktos nie bedzie chcial ponosic kosztow adwokata i tak sie bedzie sprawa ciagnela.Chyba ze sie myle ?
123ABC456 
   

Nowy na forum


Dołączył: Wto Cze 18, 2013 18:18
Posty: 4
Skąd: Lbn

PostWysłany: Wto Cze 18, 2013 18:35    Temat postu: Re: Blok B7 - Limbowa 3

Ciekawe tylko w jakim celu te szlabany powstały....patrząc na to z boku widzę tylko jeden powód....ludzka złośliwość, bo po co zamykać parking na którym nikt nie parkuje?
Poczekajmy do wakacji, aż pod nasze bloki zacznie się znowu schodzić pobliska "młodzież", wypiją piwko, jedno potem drugie i ktoś niechcący "przejdzie" przez szlaban...
A o ile się nie mylę, to koszty procesu w ostateczności ponosi strona, która przegrywa sprawę...
gospodarz10 
   

Zaglądajacy


Dołączył: Śro Kwi 11, 2012 22:16
Posty: 14
Skąd: Lublina

PostWysłany: Wto Cze 18, 2013 21:37    Temat postu: Re: Blok B7 - Limbowa 3

Co do parkingów to mam troche inne zdanie bo obserwuje to od dluzszego czasu.Przy Limbowej staja mieszkancy bloku + robotnicy od rana,przy Relaksowej mieszkancy bloku + samochody mieszkancow szeregowcow-po co wjezdzac do garazu jak mozna zaparkowac u sasiada lub mam 2 samochody jeden w garazu drugi parkuje u sasiada.W soboty oba parkingi bywaly zapchane jak w Fice odbywaja sie imprezy.
Marta39 
   

Nowy na forum


Dołączył: Pon Cze 17, 2013 11:37
Posty: 4
Skąd: Lublin

PostWysłany: Śro Cze 19, 2013 7:22    Temat postu: Re: Blok B7 - Limbowa 3

gospodarz10 napisał:
Co do parkingów to mam troche inne zdanie bo obserwuje to od dluzszego czasu.Przy Limbowej staja mieszkancy bloku + robotnicy od rana,przy Relaksowej mieszkancy bloku + samochody mieszkancow szeregowcow-po co wjezdzac do garazu jak mozna zaparkowac u sasiada lub mam 2 samochody jeden w garazu drugi parkuje u sasiada.W soboty oba parkingi bywaly zapchane jak w Fice odbywaja sie imprezy.


Ja rozumiem, żę ideałem byłoby, aby na parkingach parkowali jedynie mieszkańcy położonych przy nich blokach. Niestety jesteśmy na etapie przejściowym i dopóki nie zostanie zakończona cała inwestycja "Miasteczka Wikana" parkingi mogą być zajmowane chociażby przez robotników. Nie mniej jeśli wspólnota przy Raleksowej chce pilnować swoich miejsc parkingowych niech je sobie grodzi, a nie blokuje drogę dojazdową. W kodeksie cywilnym wyczytałam, że służebności powinny być wykorzystywane zgodnie z zasadami współżycia społecznego. Uważam, żę jest to zwykła złośliwość, albo głupota wspólnoty Relaksowej i dziwię się również zarządcy tej wspólnoty, że tak to zostało rozwiązane wbrew prawu na nieruchomościach. Tym bardziej, że na forum pojawiał się wielokrotnie wątek grodzenia wspólnot/miasteczka, a te idiotyczne szlabany nijak się mają do to tego celu.
Marta39 
   

Nowy na forum


Dołączył: Pon Cze 17, 2013 11:37
Posty: 4
Skąd: Lublin

PostWysłany: Śro Cze 19, 2013 7:40    Temat postu: Re: Blok B7 - Limbowa 3

Najpierw plac zabaw (nadal wisi tablica) teraz droga ze szlabanami a niedługo może jeszcze drut kolczasty Smile najlepiej zrobić getto i grodzić po 50 m drogi... idiotyzm!
123ABC456 
   

Nowy na forum


Dołączył: Wto Cze 18, 2013 18:18
Posty: 4
Skąd: Lbn

PostWysłany: Śro Cze 19, 2013 17:00    Temat postu: Re: Blok B7 - Limbowa 3

Wspólnota z Relaksowej to tak jak ten przysłowiowy "pies ogrodnika", sami nie wezmą (bo przecież parking jest praktycznie pusty) i innym też nie dają skorzystać. Przykre, że mamy takich sąsiadów. Ciekawe co by zrobili gdyby mieszkali w bloku przy Kasztelańskiej, gdzie parkują nie tylko mieszkańcy naszego osiedla, ale także klienci lokali usługowych, a w ostatnim czasie również mieszkańcy i ekipy remontowe bloku Interbudu. Mi osobiście to nie przeszkadza, bo jak mi ekipa wykańczała mieszkanie, to też gdzieś musieli przecież zostawiać samochód, a tu.....zero zrozumienia dla innych.
Sajgon 
   

Zaglądajacy


Wiek: 39
Dołączył: Pon Wrz 26, 2011 18:10
Posty: 19
Skąd: Lublin

PostWysłany: Śro Cze 19, 2013 21:06    Temat postu: Re: Blok B7 - Limbowa 3

Witam;

Ja mam propozycję, w związku z ewidentnym łamanie prawa do swobodnego przejazdu poprzez ustawienie szlabanu proponuję wystosowanie wspólnego pisma przez wszystkie zainteresowane wspólnoty będącego wezwaniem przed sądowym. Jednocześnie przypominam, że zarządca wspólnoty ( jeśli z usług takiego Państwo korzystacie) powinien w ramach świadczonej na rzecz Państwa usługi wesprzeć Państwa od strony prawnej. Najlepszym według mnie rozwiązaniem na chwilę obecną jest wezwanie do zaniechania łamania ustaleń wynikających z zapisów w księgach wieczystych wystosowane do łamiącej je wspólnoty wspólnie przez wszystkich zarządców ( a w przypadku ich braku zarządy) poszczególnych wspólnot.

Nie dajmy sobie wejść na głowę...

Pozdrawiam
infferno 
   

Nowy na forum


Dołączył: Czw Sty 24, 2013 20:05
Posty: 1
Skąd: lbn

PostWysłany: Czw Cze 20, 2013 16:33    Temat postu: Re: Blok B7 - Limbowa 3

Tak to polaczkowa natura. Sam nie korzystam bo mnie nie stać na auto, ale komuś innemu nie dam bo dlaczego ma mieć lepiej? To samo było z placami zabaw. Widziałem gdzieś posta osoby która nie ma dzieci ale nie chce żeby inne korzystały bo możne kiedyś będzie miała. Gratuluje myślenia. Dzięki temu wszyscy będziemy mieli lepiej Zdziwiony
_________________
- Do you expect me to talk?
- No, Mr. Bond....I expect you to die.
Odpowiedz do tematu Strona 1 z 2 Idź do strony 1, 2    Następna
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat


 
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Możesz zmieniać swoje posty
Możesz usuwać swoje posty
Możesz głosować w ankietach

Portal www.MojeOsiedle.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników serwisu. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Copyright © www.MojeOsiedle.pl 2001-2024   Forum Dyskusyjne MOJE OSIEDLE, DZIELNICA i MIASTO
Załóż forum  |   Kontakt  |   O nas  |   Regulamin   |  Reklama