portal osiedli, dzielnic i miast

Lublin Miasteczko Wikana - Forum

Pogaduchy z sąsiadami - bez wychodzenia z domu!
Primary Navigation


FAQFAQ    SzukajSzukaj    ProfilProfil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości    RejestrujRejestruj    ZalogujZaloguj   
www.MojeOsiedle.pl » Miasteczko Wikana - sprawy osiedlowe » Forum » Blok B6 ul. Limbowa
Napisz nowy temat Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat     

Blok B6 ul. Limbowa

Idź do strony Poprzednia    1, 2, 3 ... 11, 12, 13, 14    Następna     Odpowiedz do tematu    
Autor Wiadomość
Monisia22 
   

Początkujacy


Wiek: 41
Dołączył: Czw Paź 24, 2013 20:47
Posty: 9
Skąd: Lublin

PostWysłany: Nie Sty 05, 2014 16:25    Temat postu: Re: Blok B6 ul. Limbowa

Jeśli można wiedzieć to w której klatce tak się dzieje??
Haidi19 
   

Bywalec


Dołączył: Pią Mar 22, 2013 13:28
Posty: 45
Skąd: Lublin

PostWysłany: Nie Sty 05, 2014 17:17    Temat postu: Re: Blok B6 ul. Limbowa

Sąsiad na parterze, po lewej stronie w ostatniej klatce ma takie nieczyste zagrania (biorąc pod uwagę, że mamy tworzyć wspólnotę, to chyba nie jest uczciwe).

Ostatnio zmieniony przez Haidi19 dnia Sun Jan 05, 2014 20:45, liczba edycji: 1
hania1 
   

Zaglądajacy


Wiek: 41
Dołączył: Śro Paź 02, 2013 15:45
Posty: 13
Skąd: Lublina

PostWysłany: Nie Sty 05, 2014 19:22    Temat postu: Re: Blok B6 ul. Limbowa

A ostatnia klatka to ta od pól?Smile trzeba się zabrać za to , bo to jest zwykła kradzież.
Monisia22 
   

Początkujacy


Wiek: 41
Dołączył: Czw Paź 24, 2013 20:47
Posty: 9
Skąd: Lublin

PostWysłany: Nie Sty 05, 2014 19:26    Temat postu: Re: Blok B6 ul. Limbowa

U mnie w trzeciej klatce na szczęście nie spotkałam się z czymś takim. Ale mam nadzieję, że nikt nie przeszedł obok tego obojętnie i zwrócił uwagę sąsiadowi Smile
Haidi19 
   

Bywalec


Dołączył: Pią Mar 22, 2013 13:28
Posty: 45
Skąd: Lublin

PostWysłany: Nie Sty 05, 2014 20:50    Temat postu: Re: Blok B6 ul. Limbowa

hania1 napisał:
A ostatnia klatka to ta od pól?Smile trzeba się zabrać za to , bo to jest zwykła kradzież.


Dla mnie ostatnia klatka, to ta, która ma najwyższe numery mieszkań Smile Podkradanie prądu dotyczy nas wszystkich, niezależnie od tego w której klatce mamy mieszkania.
braven 
   

Początkujacy


Wiek: 44
Dołączył: Nie Paź 20, 2013 20:20
Posty: 7
Skąd: Lbn

PostWysłany: Nie Sty 05, 2014 23:35    Temat postu: Re: Blok B6 ul. Limbowa

Przejdźmy do liczb. Klatka nr 5.
Deputy 
   

Zaglądajacy


Dołączył: Wto Paź 08, 2013 18:34
Posty: 19
Skąd: Lublin

PostWysłany: Pon Sty 06, 2014 11:49    Temat postu: Re: Blok B6 ul. Limbowa

Wie ktoś kiedy zawiązujemy wspólnotę? Bo podobno od tego zależy m. inn. uruchomienie wind. A tym jestem osobiście zainteresowany Laughing
picia_2003 
   

Stały bywalec


Dołączył: Pon Kwi 11, 2011 11:16
Posty: 61
Skąd: może kiedyś Lublin

PostWysłany: Pon Sty 06, 2014 16:09    Temat postu: Re: Blok B6 ul. Limbowa

Witam. Spokojnie, nie posądzajcie od razu przyszłego sąsiada o najgorsze. Wydaje mi się, że na razie za prąd jeszcze płaci Wikana bo nie macie zawiązanej wspólnoty, która mogłaby podpisać umowę na dostawę energii do części wspólnej. A jeśli ktoś nie podpisał jeszcze aktu (być może tak jest w przypadku Waszego sąsiada i to nie koniecznie z jego winy) i nie może podpisać umowy i podłączyć prądu, a chce już remontować to musi się gdzieś podłączyć. Z tego co mi się wydaje, na klatkach jest jeszcze na razie prąd "budowlany". Być może sąsiad po prostu poprosił developera i dostał zgodę na korzystanie z tego prądu dopóki nie podpiszę aktu. W budynku 11 dość długo, pewnie z miesiąc, korzystaliśmy z takiego prądu, ponieważ nie było ogrzewania i dogrzewaliśmy piecykami. Nikt nas za nic później nie obciążał, nawet mieliśmy jakiś czas ogrzewanie za darmo!!
Pozdrawiam wszystkich mieszkańców nowego bloku. Pieniaczom radzę wypić meliskę bo zaczynając od od podejrzeń i straszenia sądami sąsiedztwo z nimi na pewno nie będzie sielanką Wink
Haidi19 
   

Bywalec


Dołączył: Pią Mar 22, 2013 13:28
Posty: 45
Skąd: Lublin

PostWysłany: Pon Sty 06, 2014 17:02    Temat postu: Re: Blok B6 ul. Limbowa

Picia_2003 ma rację, z pewnością trzeba ustalić kto na chwilę obecną płaci za prąd z części wspólnej. Z tego co wiem blok B11 miał ogrzewanie za darmo z uwagi problemów, które leżały po stronie WIKANY. U nas wszędzie grzejniki grzeją od przynajmniej 2-3 tygodni, z podpisywaniem umów z PGE również nie ma najmniejszego problemu - liczniki zakładają nawet następnego dnia.
A tak z innej beczki ... nie wydaje się Wam, że zjazd na parking podziemny jest bardzo stromy?

Pozdrawiam
picia_2003 
   

Stały bywalec


Dołączył: Pon Kwi 11, 2011 11:16
Posty: 61
Skąd: może kiedyś Lublin

PostWysłany: Pon Sty 06, 2014 17:15    Temat postu: Re: Blok B6 ul. Limbowa

Haidi19 napisał:
.. z podpisywaniem umów z PGE również nie ma najmniejszego problemu - liczniki zakładają nawet następnego dnia.
Pozdrawiam


Jak się ma akt notarialny. Pozdrawiam.
Haidi19 
   

Bywalec


Dołączył: Pią Mar 22, 2013 13:28
Posty: 45
Skąd: Lublin

PostWysłany: Pon Sty 06, 2014 17:34    Temat postu: Re: Blok B6 ul. Limbowa

picia_2003 napisał:
Haidi19 napisał:
.. z podpisywaniem umów z PGE również nie ma najmniejszego problemu - liczniki zakładają nawet następnego dnia.
Pozdrawiam


Jak się ma akt notarialny. Pozdrawiam.


Duża większość aktów została już podpisana przed świętami (słyszałam, że 2 osoby przebywają za granicą i miały je podpisać później). Klucze Deweloper przekazywał dopiero po podpisaniu aktu - tak więc teoretycznie wcześniej nie można było wejść z pracami wykończeniowymi (no chyba, że ktoś jest na specjalnych prawach ...) Smile
mieszkanka_limbowej 
   

Nowy na forum


Dołączył: Pon Sty 06, 2014 18:00
Posty: 1
Skąd: Lublin

PostWysłany: Pon Sty 06, 2014 18:33    Temat postu: Re: Blok B6 ul. Limbowa

Witam sąsiadówSmile mam pytanie - coraz bliżej wyboru kuchni, cały czas mam dylemat - indukcja czy gaz, pojawiła się jeszcze jedna wątpliwość - mianowicie - w kuchni jest jeden otwór wentylacyjny, a co z podłączeniem okapu? Nasz znajomy kupił mieszkanie i ma w kuchni dwa otwory, zdziwił się, gdy zobaczył u nas jeden. Zastanawiamy się teraz, co z okapem? Może ktoś będzie umiał rozwiać nasze wątpliwościSmile
lukiga 
   

Początkujacy


Wiek: 41
Dołączył: Czw Lip 04, 2013 20:14
Posty: 9
Skąd: Lublin

PostWysłany: Pon Sty 06, 2014 19:42    Temat postu: Re: Blok B6 ul. Limbowa

Jeśli chodzi o kanał okapowy to będzie on tylko w mieszkaniach w których połączone są salony z aneksem kuchennych bo taki jest wymóg przepisów. Jeśli masz wydzieloną kuchnię to niestety takiego kanału mieć nie będziesz bo nie ma takiej potrzeby, pozostaje ewentualnie zamontować pochłaniacz. Jeśli chodzi o gaz to oczywiście zdania są podzielone. Ja osobiście z gazu zrezygnowałem bo mam salon z aneksem. Na gazie z pewnością będziesz miała taniej jeśli dużo gotujesz, ale to chyba jedyny argument. z użytkowania kuchenki gazowej jest na pewno większa wilgoć , gorsze utrzymanie kuchenki w czystości, wybuchowość gazu. Ja zawsze odradzam znajomym gaz w salonie z aneksem.

Sąsiedzi możecie mi powiedzieć jak utrzymuje się u was temperatura w pomieszczeniach, pokoje, łazienka, czy ktoś sprawdzał u siebie wilgotność
Ja mam wilgotność dosyć dużą rzędu 70% temp max 19C.
madziakma 
   

Początkujacy


Wiek: 34
Dołączył: Pon Sie 12, 2013 0:08
Posty: 6
Skąd: lublin-czechów

PostWysłany: Wto Sty 07, 2014 10:56    Temat postu: Re: Blok B6 ul. Limbowa

jeśli chodzi o sytuacje z prądem pociągniętym na przedłużaczu to z tego co mi wiadomo to mieszkanie jest po prostu jeszcze nie sprzedane i z tego co mi wiadomo pracownicy wikany coś w nim robili- akurat byłam wtedy u siebie Wink
Maryush 
   

Bywalec


Dołączył: Pon Gru 06, 2010 22:18
Posty: 44
Skąd: Lublin

PostWysłany: Wto Sty 07, 2014 11:17    Temat postu: Re: Blok B6 ul. Limbowa

Jak szukaliśmy mieszkania to była opcja na czubach chyba z BUDOMU, ale tam mieszkania z aneksem nie miały wcale możliwości podłączenia gazu - tłumaczyli to przepisami. Mówili, że jeszcze do niedawna mogli podciągać gaz, ale po oświadczeniu kupującego, że salon z aneksem nie będzie wykorzystywany do spania. A teraz ta możliwość się skończyła. Dlatego bardzo się zdziwiłem, że w Wikanie mieszkania z aneksem miały możliwość podłączenia gazu..
Odpowiedz do tematu Strona 12 z 14 Idź do strony Poprzednia    1, 2, 3 ... 11, 12, 13, 14    Następna
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat


 
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Możesz zmieniać swoje posty
Możesz usuwać swoje posty
Możesz głosować w ankietach

Portal www.MojeOsiedle.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników serwisu. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Copyright © www.MojeOsiedle.pl 2001-2024   Forum Dyskusyjne MOJE OSIEDLE, DZIELNICA i MIASTO
Załóż forum  |   Kontakt  |   O nas  |   Regulamin   |  Reklama