portal osiedli, dzielnic i miast

Lublin Miasteczko Wikana - Forum

Pogaduchy z sąsiadami - bez wychodzenia z domu!
Primary Navigation


FAQFAQ    SzukajSzukaj    ProfilProfil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości    RejestrujRejestruj    ZalogujZaloguj   
www.MojeOsiedle.pl » Miasteczko Wikana - sprawy osiedlowe » Forum » Blok B6 ul. Limbowa
Napisz nowy temat Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat     

Blok B6 ul. Limbowa

Idź do strony Poprzednia    1, 2, 3 ... 12, 13, 14     Odpowiedz do tematu    
Autor Wiadomość
hania1 
   

Zaglądajacy


Wiek: 42
Dołączył: Śro Paź 02, 2013 15:45
Posty: 13
Skąd: Lublina

PostWysłany: Nie Sty 19, 2014 19:19    Temat postu: Re: Blok B6 ul. Limbowa

Witam

Drodzy sąsiedzi mam pytanie odnośnie łazienek- Czy mieliście wytynkowane czy nie? z góry dziękuję za odpowiedzi. Pozdrawiam
Drib72 
   

Nowy na forum


Dołączył: Śro Sty 01, 2014 21:02
Posty: 2
Skąd: Lublin

PostWysłany: Nie Sty 19, 2014 20:56    Temat postu: Re: Blok B6 ul. Limbowa

Haidi19 napisał:
A tak zaczyna nam zalewać parking przy minimalnych opadach deszczu:


Wracając do wcześniejszego tematu - Haidi19 ma rację - podmakanie budynków wielorodzinnych to poważny i często (niestety) bagatelizowany problem. Jeżeli przy takich niewielkich opadach po murach cieknie woda i zbiera się na podłodze w garażu / piwnicy to należy jak najszybciej usunąć przyczyny przeciekania. Każdy inwestor indywidualny w tej sytuacji odsłania fundament, poprawia izolację i wykonuje drenaż (być może jeszcze poprawia opaskę ochronną wokół budynku). I oczywiście osusza zawilgocenie ścian.
Tak samo powinno być w budownictwie wielorodzinnym. Z tym, że w przypadku bloku B6 należy jak najszybciej wymóc na inwestorze Wikanie (ew. zarządcy - czyli też Wikanie Smile ) usunięcie tej ewidentnej wady.

A jest to poważny kłopot. Brak naprawy będzie skutkował dalszym - wzrastającym przeciekaniem - zawilgoceniem ścian, pojawianiem się grzyba (także na wyższych kondygnacjach) a co za tym idzie - wielu problemów trudnych później do usunięcia. Wystarczy wspomnieć tylko o nieprzyjemnym zapachu. Ale najważniejsze jest to, że osłabia się konstrukcje budynku (kruszenie, pęknięcia itd.). Nie mówiąc już o spadku wartości mieszkań Sad
Z innych problemów to wilgoć w miejscach gdzie są tablice elektryczne (ryzyko porażenia prądem), czy chociażby to, że wilgoć w garażu nie służy samochodom - blacharka jest wówczas podatniejsza na korozję....

Najlepszym rozwiązaniem jest poprawienie izolacji pionowej i poziomej fundamentów (wiąże się niestety z koniecznością odsłonienia zewnętrznej ściany fundamentowej) i sprawdzenie (być może poprawienie) drenażu wokół budynku odprowadzającego nadmiar wody. Na etapie, na którym jest teraz blok B6 jest to jeszcze w miarę łatwe. Im ładniej (zieleniej) będzie wokół budynku, tym takie prace będą bardziej kłopotliwe.
No i zostaje wyegzekwowanie na TBS Wikana działania naprawczego - sąsiedni blok, o ile wiem, ma z podobnym tematem baaaardzo pod górkę....

Nie chcę nikogo straszyć - ale podmakanie fundamentów to poważna wada budowlana.
Monisia22 
   

Początkujacy


Wiek: 41
Dołączył: Czw Paź 24, 2013 20:47
Posty: 9
Skąd: Lublin

PostWysłany: Nie Sty 19, 2014 21:00    Temat postu: Re: Blok B6 ul. Limbowa

U mnie też nie była łazienka tynkowana, myślę że we wszystkich mieszkaniach tak jest.
Deputy 
   

Zaglądajacy


Dołączył: Wto Paź 08, 2013 18:34
Posty: 19
Skąd: Lublin

PostWysłany: Nie Sty 19, 2014 21:16    Temat postu: Re: Blok B6 ul. Limbowa

hania1 napisał:
Witam

Drodzy sąsiedzi mam pytanie odnośnie łazienek- Czy mieliście wytynkowane czy nie? z góry dziękuję za odpowiedzi. Pozdrawiam

Bylo w umowach.
IMHO daje to sporo pola do popisu. Moi wykańczają zamiast tynku jakąś płytą gipsową.
Haidi19 
   

Bywalec


Dołączył: Pią Mar 22, 2013 13:28
Posty: 45
Skąd: Lublin

PostWysłany: Nie Sty 19, 2014 21:25    Temat postu: Re: Blok B6 ul. Limbowa

bziulja napisał:
Drodzy sąsiedzi. My już po 2-gim przeglądzie i niestety czeka nas jeszcze jeden.
Praktycznie żadna usterka nie została poprawnie / w całości zniwelowana.

Przebojem jednak jest budowlana kreatywność.

Jak już tutaj wcześniej pisałam u nas w łazience odpływ zamiast być pochylony w stronę ściany, był skierowany w stronę łazienki (możliwe wybicia kanalizacji).
Przychodzimy, patrzymy, odpływ pod prawidłowym kątem, świetnie po prostuWink
Aż tu nagle, przy doświetleniu pomieszczenia dowiedzieliśmy się jakich metod używają panowie budowlani. Tamtararam, pod rurą odpływową znaleźliśmy duży kamień.
Kamień po wyjęciu którego rura powróciła do pierwotnej, nachylonej w złą stronę pozycji.
To chyba zalicza się do kategorii: mistrzowie prowizorki Wink Chociaż są umywalki nablatowe, to może to był kamień pododpływowy?

Wokół budynku jeszcze bałagan, część balkonów ma już barierki, ogrzewanie mają włączyć w przyszłym tygodniu, część kaloryferów została dostarczona, ale nie wszystkie.

Powodzenia przy odbiorach



Mistrzowie prowizorki zamiast zastosować uchwyty mocujące do rur kanalizacyjnych podsypywali gruz. Po zrobieniu wylewki rury osiadały, a co za tym idzie pojawiały się problemy ze spadkiem. Radzę sąsiadom dokładnie sprawdzić kanalizację - czy woda Wam w rurach nie stoi.
loska_77 
   

Nowy na forum


Wiek: 46
Dołączył: Czw Sty 09, 2014 23:52
Posty: 2
Skąd: zaspa

PostWysłany: Pon Sty 20, 2014 22:28    Temat postu: Re: Blok B6 ul. Limbowa

Witam w klatce nr 4 jest źle zamontowany stoper od drzwi wejściowych. Mianowicie przy maksymalnym otwarciu drzwi ubijają kant elewacji.
Czy ktoś sprawdzał jak jest w innych klatkach? zgłaszajcie swoje uwagi.
agatka21371 
   

Bywalec


Dołączył: Czw Maj 09, 2013 16:41
Posty: 33
Skąd: Lublin

PostWysłany: Wto Sty 21, 2014 7:34    Temat postu: Re: Blok B6 ul. Limbowa

Jutro jest zebranie Wspólnoty- wybieracie się?
Deputy 
   

Zaglądajacy


Dołączył: Wto Paź 08, 2013 18:34
Posty: 19
Skąd: Lublin

PostWysłany: Wto Sty 21, 2014 17:55    Temat postu: Re: Blok B6 ul. Limbowa

agatka21371 napisał:
Jutro jest zebranie Wspólnoty- wybieracie się?


Nie można nie przyjść. To będzie decydowało o naszym funkcjonowaniu na ładnych parę miesięcy...
Angnes1974 
   

Nowy na forum


Wiek: 49
Dołączył: Czw Sty 23, 2014 9:17
Posty: 1
Skąd: Lublin

PostWysłany: Czw Sty 23, 2014 9:30    Temat postu: Re: Blok B6 ul. Limbowa

Wszelkie reklamacje należy zgłaszać do Zarzadcy na piśmie w przeciwnym razie nikt ich nie rozpatrzy a czas ucieka , zalewanie budynku poważna sprawa i natychmiast trzeba działać
Haidi19 
   

Bywalec


Dołączył: Pią Mar 22, 2013 13:28
Posty: 45
Skąd: Lublin

PostWysłany: Czw Sty 23, 2014 10:41    Temat postu: Re: Blok B6 ul. Limbowa

Tak jak było wczoraj mówione: Zarządca musi spotkać się z Zarządem Wspólnoty na przegląd budynku i spisać protokołem wady (przynajmniej jeśli chodzi o części wspólne budynku).
Haidi19 
   

Bywalec


Dołączył: Pią Mar 22, 2013 13:28
Posty: 45
Skąd: Lublin

PostWysłany: Nie Sty 26, 2014 14:19    Temat postu: Re: Blok B6 ul. Limbowa

Zarząd Wspólnoty założył skrzynkę kontaktową dla Wspólnoty Mieszkańców bloku B5. W tej chwili dla usprawnienia komunikacji kluczowe dla nas jest sporządzenie listy kontaktowej. Proszę o przesyłanie na adres: limbowa5@wp.pl swojego imienia, nazwiska, numeru mieszkania oraz nr telefonu kontaktowego. W miarę możliwości proszę o przekazanie wiadomości swoim sąsiadom (nie każdy zagląda na forum).
hania1 
   

Zaglądajacy


Wiek: 42
Dołączył: Śro Paź 02, 2013 15:45
Posty: 13
Skąd: Lublina

PostWysłany: Czw Kwi 03, 2014 17:15    Temat postu: Re: Blok B6 ul. Limbowa

Witam sąsiedzi

Mam pytanie- gdzie można wyrzucać gruz, bo nie widziałam nigdzie kontenera.
Tzn. kiedyś był, a teraz nigdzie nie widzę.


Z góry dziękuję za odpowiedź.
Haidi19 
   

Bywalec


Dołączył: Pią Mar 22, 2013 13:28
Posty: 45
Skąd: Lublin

PostWysłany: Pią Kwi 04, 2014 7:02    Temat postu: Re: Blok B6 ul. Limbowa

Witam,

Pytanie należy kierować do naszego Zarządcy ZZN Sp. z o.o. Lublin, numery kontaktowe wywieszone są na korkowych tablicach, przy wejściu.

Pozdrawiam Smile
Deputy 
   

Zaglądajacy


Dołączył: Wto Paź 08, 2013 18:34
Posty: 19
Skąd: Lublin

PostWysłany: Sob Kwi 19, 2014 18:04    Temat postu: Re: Blok B6 ul. Limbowa

Coś cicho na forum...
magnolia1 
   

Stały bywalec


Dołączył: Pon Lut 11, 2013 13:24
Posty: 53
Skąd: Lublin

PostWysłany: Śro Kwi 23, 2014 16:42    Temat postu: Re: Blok B6 ul. Limbowa

Każdy zajął się mieszkaniem Smile

A tak swoją drogą dziwi mnie to, że panowie poprawili kostkę i opaskę ale już nikt nie zajął się uszkodzoną elektryką (małe lampki na dziedzińcu, po stronie drugiej klatki) przy okazji jak kostka była zdjęta. Ciekawe czy za jakiś czas od początku będzie zdejmowana kostka w celu naprawy elektryki? Bo z tego co wiem to ta usterka też ma zostać usunięta.
Odpowiedz do tematu Strona 14 z 14 Idź do strony Poprzednia    1, 2, 3 ... 12, 13, 14
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat


 
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Możesz zmieniać swoje posty
Możesz usuwać swoje posty
Możesz głosować w ankietach

Portal www.MojeOsiedle.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników serwisu. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Copyright © www.MojeOsiedle.pl 2001-2024   Forum Dyskusyjne MOJE OSIEDLE, DZIELNICA i MIASTO
Załóż forum  |   Kontakt  |   O nas  |   Regulamin   |  Reklama